Paczka do Kambodży


Paczka do Kambodży
Paczka do Kambodży

Paczka do Kambodży

Kambodża, a właściwie Królestwo Kambodży to państwo znajdujące się w południowo-wschodniej Azji, a dokładnie na Półwyspie Indochińskim. Niemal połowę obszaru Kambodży zajmują lasy. Jest to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Podzielony został na 24 prowincji. Ogólnie teren jest słabo zaludniony. Największą grupą etniczną są Khmerzy, a językiem urzędowym khmerski. Większość bo aż 97% wyznaje buddyzm.

Z pomocą kuriera możemy nadać paczkę nawet do Kambodży. Należy wypełnić formularz na stronie KurJerzy.pl lub zamówić go telefonicznie, a kurier przyjedzie pod wskazany adres po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Przesyłki zagraniczne mogą zostać nadane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy. Wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu. Możemy mieć pewność, że paczka do Kambodży trafi bez żadnych problemów.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Kambodży składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 01205 Kandal Khang Kaeut.

Czego nie należy przesyłać?
Listę przedmiotów zabronionych znajdziemy na stronie każdej firmy kurierskiej. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Została przygotowana przez firmy kurierskie chcące przestrzegać obowiązującego prawa. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Są one zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Kambodży najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty
  • Odzież

Aby nadać paczkę w ten region, należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Kambodży.