Paczka do Hondurasu


Paczka do Hondurasu
Paczka do Hondurasu

Paczka do Hondurasu

Honduras to państwo w Ameryce Środkowej znajdujące się pomiędzy Oceanem Spokojnym, a Morzem Karaibskim. Gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie, przemyśle i usługach. Większość terenu jest górzysta. 90% społeczeństwa stanowią Metysi, czyli potomkowie Indian. Ponad połowa społeczeństwa jest wyznania chrześcijańskiego.

Nadanie paczki do Hondurasu nie stanowi żadnego problemu, dzięki usługom świadczonym przez firmy kurierskie. Należy jedynie zgłosić chęć nadania paczki na stronie pośrednika KurJerzy.pl w specjalnym formularzu, a będziemy mogli sprawić, że paczka do Hondurasu zostanie dostarczona. Kurier przyjedzie po nią i dostarczy pod wskazany adres. Bez wychodzenia z domu będzie można załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą być nadawane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Hondurasu składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 42201 Erandique.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Hondurasu najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do Hondurasu należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Hondurasu.