Paczka do Gwinei Równikowej


Paczka do Gwinei Równikowej
Paczka do Gwinei Równikowej

Paczka do Gwinei Równikowej

Gwinea Równikowa to państwo znajdujące się w centralnej Afryce. Większość mieszkańców zamieszkuje tereny wiejskie. Są to głównie ludy Bantu. Oficjalnym językiem jest hiszpański, a prawie 80% społeczeństwa wyznaje katolicyzm. Jest to jeden z afrykańskich krajów, w których wskaźnik PKB na jednego mieszkańca jest bardzo wysoki. Przyczyniło się do tego przede wszystkim okrycie złóż ropy naftowej na tych terenach.

Z pomocą kuriera możemy bez trudu nadać przesyłki zagraniczne w ten region. Wystarczy wejść na stronę KurJerzy.pl i wypełnić formularz zamówienia lub zrobić to telefonicznie. Kurier przyjedzie po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Możemy być pewni, że paczka do Gwinei Równikowej zostanie dostarczona bez żadnych problemów. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm.

Kod pocztowy
Gwinea Równikowa nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie należy przesyłać?
W przesyłce kurierskiej nie może znaleźć się wiele przedmiotów. Z listą tych towarów możemy zapoznać się m.in. na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Kurierzy są zgodni, że produkty te należą do niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia, jak i dla środowiska. Nie decydują się na ich przewożenie zgodnie z obowiązującym prawem. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Gwinei Równikowej najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Odzież

Aby nadać paczkę do Gwinei Równikowej należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Gwinei Równikowej.