Paczka do Gwatemali


Paczka do Gwatemali
Paczka do Gwatemali

Paczka do Gwatemali

Gwatemala to państwo znajdujące się w Ameryce Środkowej nad Oceanem Atlantyckim i Spokojnym. Ponad połowa mieszkańców wyznaje katolicyzm. Wiele elementów kultury zaczerpnięto od Majów i hiszpańskich kolonizatorów. Gospodarka tego kraju oparta jest na uprawie kawy, trzciny cukrowej oraz bananów. Rosną tutaj drzewa z których owoców produkuje się gumę do żucia. Teren pokrywają zarówno niziny jak i pasma górskie.

Dzięki usługom oferowanym przez firmy kurierskie możemy nadać przesyłki zagraniczne w dowolny region. Wystarczy zgłosić taką chęć na KurJerzy.pl poprzez formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie, a kurier przyjedzie pod wskazany adres po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Należy podkreślić, że paczka do Gwatemali może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmę.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Gwatemali składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 16020 Alta Verapaz.

Czego nie można przesyłać?
W ramach obowiązującego prawa, firmy kurierskie zobowiązują się do odmowy nadawania paczek zawierających produkty umieszczone na liście przedmiotów zabronionych. Jedną z nich można znaleźć na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Gwatemali najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do Gwatemali należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Gwatemali.