Paczka do Gwadelupy


Paczka do Gwadelupy
Paczka do Gwadelupy

Paczka do Gwadelupy

Gwadelupa to departament zamorski Francji (tzw. terytorium zależne) znajdujący się w Ameryce Środkowej. położony na kilku większych i kilkudziesięciu mniejszych wyspach w Małych Antylach. Panuje tu klimat podrównikowy wilgotny z częstymi burzami tropikalnymi i cyklonami. Największe zyski dla gospodarki pochodzą z turystyki i rolnictwa. Lasy pokrywają część terytorium ok. 39%. Wyspa, jako część zamorska Francji, również należy do Unii Europejskiej.

Z pomocą kuriera możemy nadać przesyłki zagraniczne w ten region. Wystarczy zgłosić taką chęć na KurJerzy.pl poprzez formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie. Pracownik firmy kurierskiej przyjedzie po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu, można będzie załatwić wszystkie formalności. Ponadto, paczka do Gwadelupy może być nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmę.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Gwadelupy składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 97122 Baie Mahault.

Czego nie należy przesyłać?
Firmy kurierskie przygotowały listę towarów zakazanych w transporcie, których nie zgadzają się przewozić w związku z obowiązującym prawem. Jedna z takich list znajduje się na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Są to produkty, które w razie uszkodzenia stanowią realne zagrożenie dla zdrowia ludzi, jak i dla środowiska.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Gwadelupy najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do Gwadelupy, należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Gwadelupy.