Paczka do Gujany Francuskiej


Paczka do Gujany Francuskiej
Paczka do Gujany Francuskiej

Paczka do Gujany Francuskiej

Gujana Francuska to francuskie terytorium zależne znajdujące się w Ameryce Południowej nad Oceanem Atlantyckim. Jako część Francji, Gujana również należy do Unii Europejskiej. Gospodarka opiera się tu głównie na rolnictwie, leśnictwie i górnictwie. Ponad 80% kraju stanowią lasy równikowe. To terytorium jest największym departamentem zamorskim Francji.

Bez trudu możemy nadać przesyłki zagraniczne w ten region z pomocą kuriera. Należy zgłosić taką chęć poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie KurJerzy.pl lub telefonicznie Kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu, paczka do Gujany Francuskiej może zostać nadana przez osoby prywatne lub przez firmę. Wszystkie formalności można będzie załatwić bez większego problemu.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Gujany Francuskiej składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 97350 Iracoubo.

Czego nie można przesyłać?

Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Gujany Francuskiej najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do Gujany Francuskiej należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Gujany Francuskiej.