Paczka do Guamu


Paczka do Guamu
Paczka do Guamu

Paczka do Guamu

Guam to wyspa znajdująca się na terytorium nieinkorporowanym Stanów Zjednoczonych, co oznacza, że obowiązują na niej tylko wybrane elementy amerykańskiej Konstytucji, nie cały jej zapis. Językami najczęściej używanymi przez mieszkańców są: angielski, czamorro oraz filipiński. Podstawą rozwoju gospodarczego jest obsługa wojsk amerykańskich oraz turystyka. Mieszkająca tu ludność zajmuje się także połowem ryb.

Nadanie paczki w ten region nie stanowi problemu. Wystarczy skorzystać z usług kuriera, a będzie to jak najbardziej możliwe. Należy skontaktować się z nim poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie pośrednika KurJerzy.pl. Kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Na pewno paczka do Guamu trafi bez żadnych problemów. Przesyłki zagraniczne zostaną zrealizowane szybko, bez konieczności wychodzenia z domu. Z usług tych mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy Guamu składa się z pięciu cyfr. Przykłady:

  • 96928 Agat
  • 96912 Dededo
  • 96925 Piti

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Guamu najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do Guamu należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Guamu.