Paczka do Ghany


Paczka do Ghany
Paczka do Ghany

Paczka do Ghany

Ghana to państwo w zachodniej Afryce mające dostęp do Oceanu Atlantyckiego. Podzielone jest na dziesięć regionów. Pod względem rolniczym jest bardzo słabo rozwinięte. Przemysł opiera się głównie na leśnictwie, hutnictwie i produktach spożywczych. Największą grupą etniczna zamieszkującą te tereny jest Akan.

Nadanie paczki w ten region nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy zadzwonić lub zgłosić się do kuriera za pośrednictwem strony KurJerzy.pl, a będziemy mogli nadać paczkę. Kurier przyjedzie po nią pod wskazany adres i dostarczy do odbiorcy. Na pewno paczka do Ghany trafi bez żadnych problemów. Przesyłki zagraniczne mogą być nadawane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Kod pocztowy
Ghana nie posiada kodów pocztowych.

Czego nie można przewozić?
Na stronach firm kurierskich znajduje się lista przedmiotów zabronionych w transporcie, których nie zgadza się przewozić kurier. Została utworzona przez firmy kurierskie, które chcą przestrzegać obowiązujących przepisów. Dlatego nie zgadzają się na przewóz niektórych przedmiotów. Na liście można znaleźć m.in. artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Są to produkty niebezpieczne lub szkodliwe dla zdrowia ludzi i środowiska. Wymagają one specjalnych warunków przewozu, które nie są zapewnione w standardowym transporcie.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Ghany najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę do Ghany należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Ghany.