Paczka do Etiopii


Paczka do Etiopii
Paczka do Etiopii

Paczka do Etiopii

Nadanie paczki w ten mało popularny region jest jak najbardziej możliwe z pomocą firm kurierskich. Należy zgłosić taką chęć do firmy kurierskiej, a przyjedzie on po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Można to zrobić za pośrednictwem formularza na stronie KurJerzy.pl lub dzwoniąc pod wskazany numer. Bez wychodzenia z domu paczka do Etiopii może zostać dostarczona. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Przesyłki zagraniczne trafią do odbiorcy w ciągu kilku dni bez żadnych problemów.

Etiopia to państwo znajdujące się we wschodniej Afryce. Jego pełna i oficjalna nazwa brzmi Federalna Demokratyczna Republika Etiopii. Jest to jeden z najuboższych krajów na świecie. Głównym ośrodkiem gospodarczym jest stolica kraju – Addis Abeba. Najwięcej mieszkańców wyznaje chrześcijanizm. Najliczniejszą grupą etniczną są Oromowie i Amharowie.

Kod pocztowy
Etiopia nie posiada kodów pocztowych.

Czego nie można przewozić?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy. Przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Etiopii najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do Etiopii należy skorzystać z usług firmy UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Etiopii.