Paczka do Dżibuti


Paczka do Dżibuti
Paczka do Dżibuti

Paczka do Dżibuti

Z pomocą kuriera można nadać paczkę do Dżibuti. Wystarczy tylko zgłosić taką chęć na stronie KurJerzy.pl, a kurier na pewno przyjedzie pod wskazany adres po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu paczka do Dżibuti zostanie dostarczona, a wszystkie formalności załatwione bez żadnych, nawet najmniejszych problemów. Usługa skierowana jest do osób prywatnych, jak i do właścicieli firm. Na pewno przesyłki zagraniczne zostaną dostarczona na czas.

Dżibuti to afrykańskie państwo znajdujące się nad Zatoką Adeńską. Podzielone jest na sześć jednostek administracyjnych. Składa się z obszarów pustynnych i półpustynnych. Występują tu zrębowe pasma górskie. Państwo należy do tych biedniejszych i jest niesamodzielne gospodarczo. Wspomagane je Francja i Arabia Saudyjska. Obowiązującą walutą jest frank dżibutyjski. Ludność stanowią dwie grupy etniczne: Issowie i Afarowie. Można również wyróżnić wśród mieszkańców Europejczyków pochodzących głównie z Francji i Włoch. Zdecydowana większość społeczeństwa wyznaje islam.

Kod pocztowy
Dżibuti nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?
Na stronach firm kurierskich znajduje się lista przedmiotów, których nie zgodzi się przewieźć kurier tradycyjną przesyłką. Zawiera ona np. artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Powodem odmowy jest zagrożenie, jakie te towary mogą spowodować w przypadku uszkodzenia. Przed spakowaniem paczki należy zapoznać się z powyższą listą. Paczka zostanie wtedy dostarczona do odbiorcy bez żadnych problemów.

Należy dodać, że firmy kurierskie muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Dżibuti najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do Dżibuti należy skorzystać z usług UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Dżibuti.