Paczka do Tonga


Paczka do Tonga
Paczka do Tonga

Paczka do Tonga

Tonga (Królestwo Tonga) to państwo znajdujące się na archipelagu w Polinezji na Oceanie Spokojnym. Składa się ze 170 wysp. Często występują tu cyklony tropikalne. Podstawą gospodarki jest rolnictwo, w którym zatrudnionych jest ponad 60% społeczeństwa. Łączna liczba ludności według najnowszych danych wyniosła 107 tys. Eksportuje się stąd orzechy kokosowe, banany oraz wanilię. Metodyzm wyznaje 36% społeczeństwa. Język tonga i angielski występuje tu jako język urzędowy.

Firmy kurierskie pomagają, aby paczka do Tonga została doręczona w wyznaczonym terminie. Na stronie KurJerzy.pl należy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub. Trzeba podać w nim adres, pod który kurier ma zgłosić się po przesyłki zagraniczne. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Usługa skierowana jest do osób prywatnych i firm.

Kod pocztowy
Tonga nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?

W paczce nadawanej przesyłką kurierską nie mogą znaleźć się np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny. Z pełną listą można zapoznać się na stronach firm transportowych oraz u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl: Przedmioty zabronione. Została utworzona przez firmy kurierskie działające w ramach obowiązujących przepisów.

Są one zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Tonga najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty
  • Odzież

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Tonga.