Paczka z Chin

Przesyłki zagraniczne z Chin

Sprawdź naszą ofertę na przesyłki z Chin
Koperta z Chin
Koperta od:
148.40 zł brutto
Paczka z Chin
Paczka 1kg już od:
240.77 zł brutto

Paczka z Chin na KurJerzy.pl

Paczki z Chin doręczane są - dzięki rozwiniętej sieci kurierskiej - w ciągu ok. tygodnia. To efekt ścisłego związku między Europą a gigantem światowego handlu. Popularność m.in. serwisu AliExpress sprawiły, że przesyłki z Chin do Polski - jak i całego Starego Kontynentu - to już codzienność. Szczególnie możliwości transportu lotniczego i znaczące ograniczenie czasu dostawy jest szczególnie korzystne dla importu.
Szybki rozwój, który cechuje transport towarów z Chin związany jest z różnorodnością rozwiązań w tym zakresie. Paczki i przesyłki - zarówno mniejsze jak i o większych gabarytach - dostarczane są przez firmy kurierskie drogą lotniczą, morską czy kolejową.
Szczególnie istotny w kontekście dostawy przesyłek z Chin jest czas doręczenia. Paczki transportowane drogą morską lub w ramach frachtu lądowego - koleją - to ok. 20-33 dni. Firmy kurierskie obsługujące zamówienia z Chin do Europy głównie jednak stawiają na szybki transport lotniczy. Priorytetem jest dostawa coraz większych ładunków w najkrótszym terminie. Zamówienie kuriera, który zapewnia tego typu dostawę przesyłek do Polski pozwala ograniczyć czas oczekiwania na paczki do zaledwie kilku dni. Atrakcyjne ceny produktów z Chin wraz z wizją szybkiej dostawy nad Wisłę powodują, że to naturalny kierunek kurierski.

Przesyłki z Chin - ceny dostaw do Polski

Jakie przesyłki z Chin dostarczane są najczęściej? Dominuje tzw. drobnica, jednak - np. na podstawie indywidualnych zamówień składanych do firm kurierskich - np. sklepy internetowe zamawiają coraz chętniej ładunki innego rodzaju. To np. palety czy nawet całe kontenery.
Ceny przesyłek z Chin uzależnione są oczywiście od wymiarów wysyłanych towarów. Usługi kurierskie w trybie door-to-door - odbiór spod adresu w Chinach i dostarczenie do adresata w Polsce - w przypadku standardowych gabarytów paczki i terminu zlecenia. Do ceny paczki z Chin należy dodać koszt odprawy celnej lub może być ona wliczona w koszty obsługi zamówienia. Niezbędne jest jednak zawarcie dokumentów, które są niezbędne do odprawy celnej.
Pomoc w przygotowaniu wszelkich formalności w zakresie wysłania przesyłki z Chin do Polski zapewnia zespół serwisu KurJerzy.pl - platformy obsługującej usługi kurierskie online. Korzystając z działu obsługi klienta możesz również złożyć zamówienie na dostawę paczki z Chin.

Skąd popularność przesyłek z Chin do Polski?

W przeciwieństwie do innych kierunków - np. paczek do Wielkiej Brytanii - trudno w przypadku Azji postrzegać ruch na trasie Chiny-Polska przez pryzmat Polonii i krajowej społeczności. Przesyłki z Chin to głównie dostawy o charakterze biznesowym - w ramach wymiany handlowej - oraz paczki ze sklepów internetowych. Nie dotyczy to wyłącznie bijącego rekordy popularności w Polsce AliExpress. Banggoog, Zaful, Gearbest - platformy e-commerce w Chinach rozwijają się szybko, co przekłada się na coraz większy nacisk na szybkie dostawy przesyłek z Azji.
Efekt to duże zestawienie firm kurierskich, które obsługują rynek chiński pod kątem dostawy z tego kraju do Europy - w tym Polski. Zamówienia obsługują przede wszystkim marki o zasięgu globalnym - np. działający tam od ponad 30- lat DHL, FedEx czy UPS i TNT. Przesyłki z AliExpress zapewnia narodowy przewoźnik - China Post. Duże znaczenie dla logistyki z Chin mają też inne marki - Hong Kong Post oraz SF Express. O natężeniu paczek z Chin świadczą np. statystyki FedEx. Firma - jedna z nielicznych zagranicznych, które mają licencję na wysyłkę krajową w tym kraju - działa w największym państwie świata od 1971 r. Obecnie ma tam prawie 10 tys. pracowników, a tygodniowo - obsługując 82 oddziały regionalne - zapewnia 220 lotów towarowych z Chin do innych krajów świata. Taki potencjał sprawia, że kurier Chiny-Polska - mimo odległości między krajami - funkcjonuje w podobnych przedziałach czasowych jak oddziały europejskie.

Przesyłki z Chin przez internet

Zamówienie usług kurierskich na paczki z Chin możliwe jest online - wykorzystując internet dokonasz porównania cen i sprawdzisz, który kurier dostarcza przesyłki z Azji do Polski. Sieć umożliwia również złożenie zamówienia na paczki z Chin: od formalności związanych z dokumentami po opłacenie ceny za przesyłki kurierskie. Wycena usługi - oraz wszystkie procedury - są szybkie, precyzyjne i dają Ci pełną kontrolę nad Twoim zamówieniem.
Zamawiając kuriera Chiny-Polska możesz skorzystać z doświadczenia platformy KurJerzy.pl. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta w przypadku wątpliwości czy innych pytań związanych z transportem przesyłki.

Śledzenie paczki z Azji do Polski

Ważnym rozwiązaniem w przypadku przesyłek z Chin jest śledzenie paczki. Każda z nich posiada unikalny numer, który pozwala weryfikować jej bieżącą lokalizację. Dzięki temu sprawdzić można czy np. produkt zamówiony w Azji i dostarczany z Chin do Polski został np. zatrzymany na kontroli celnej, co może oznaczać niezbędne opłaty. Śledzenie paczki z Chin umożliwia także oszacowanie, kiedy znajdzie się w Polsce u ostatecznego odbiorcy - to szczególnie istotne wobec rosnących zamówień z azjatyckich platform e-commerce.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności.