O której godzinie przyjedzie kurier? Możesz to sprawdzić


Zakup w 4 godziny
Zakup w 4 godziny

Choć usługa kurierska jest bardzo wygodna dla wysyłającego, bo przesyłka zostanie odebrana spod jego drzwi, to nie zawsze masz pewność o której godzinie przyjedzie po nią kurier. Niekiedy może to stanowić znaczny problem, ale istnieje wygodne rozwiązanie tej sytuacji. Na czym polega i jak z niego korzystać?

Wiele osób wysyłających przesyłki już przy zamówieniu usługi pyta, o której godzinie przyjedzie kurier? To ważne, bo może okazać się, że gdy przedstawiciel firmy pojawił się po przesyłkę, ciebie nie było akurat w domu. Sytuacje te zdarzają się też w oczekiwaniu na przekazanie przesyłek firmowych, gdzie siedziba danego przedsiębiorstwa nie zawsze jest otwarta.

Nie wszyscy kurierzy umożliwiają zamówienie odebrania przesyłki na konkretną godzinę, a nawet jeżeli to jest to usługa droższa. Osoby, które nie chcą z niej skorzystać powinny sprawdzić statystyki godzin odbioru przesyłek przez kuriera dla kodu pocztowego.

Statystyki odbioru, czyli dowiesz się o której godzinie przyjedzie kurier.

Dla osób, które chcą wiedzieć kiedy odwiedzi ich kurier i odbierze wysyłaną paczkę, uruchomiliśmy specjalną funkcjonalność w serwisie. Dzięki niej, podając kod pocztowy danej miejscowości wyświetlą się prognozowane dane odbioru przesyłek dla określonego terenu. System analizuje godziny odbioru przesyłek i przerabia je na czytelne wykresy.

Narzędzie sprawia, że nadawca dowie się o której godzinie przyjedzie kurier. Wszystko opiera się na statystykach dotychczasowych odbiorów w rejonie pracy przewoźnika. Na wykresach pojawiają się godziny najczęstszego przyjazdu kuriera. Jeżeli po godzinie 17:00 w okresie trzech miesięcy nie było odbioru, to możesz być prawie pewny, że tak późno nikt po paczkę nie przyjedzie.

Statystyki ukazują jednak dwa wykresy. Pierwszy (wspomniany) ukazuje potencjalne godziny przyjazdu kuriera w dłuższym czasie. Drugi zawęża statystykę do np. dwóch tygodni. Dzięki temu masz wgląd na aktualne godziny pracy i odbiorów przesyłek, co może wskazywać na konkretną porę przyjazdu. Przykładowo – jeżeli przez ostatnie dwa tygodnie na daną ulicę we Wrocławiu kurier przyjeżdżał między godziną 12-14, to najpewniej pojawi się on wtedy również u ciebie.

O ile pierwszy, trzymiesięczny wykres to szerokie dane orientacyjne, to już w przypadku dwutygodniowego sprawa jest bardziej miarodajna. Uwzględnia on takie wydarzenia jak okresy przedświąteczne, zatory, ograniczenia (takie jak np. aktualne związane z epidemią koronawirusa) lub inne nieprzewidziane sytuacje.

ZOBACZ TAKŻE: Nowości na rynku kurierskim – odbiór paczki przez PIN

Gdzie widoczne są wykresy?

Statystyki przyjazdu kuriera możesz obserwować po zamówieniu odbioru przesyłki. Wystarczy, że wejdziesz w szczegóły zlecenia, a poznasz godziny o której godzinie przyjedzie kurier. Pamiętaj jednak, że dane te są orientacyjne i nie możesz całkowicie się na nie powoływać.

Co to oznacza? W teorii kurier przyjeżdżał po przesyłki na danej ulicy we Wrocławiu między godziną 12 i 14. Jednego dnia może mu jednak wypaść ważna sprawa, nieprzewidziane zdarzenie drogowe, na ulicach będą wyjątkowe korki lub warunki atmosferyczne nie pozwolą na normalną pracę. To będzie oznaczało, że pracownik firmy kurierskiej dotrze do ciebie później. Niekiedy firma może zreformować również godziny pracy danego pracownika i przez to pojawi się on wcześniej.

Statystyki godzin, w których kurier odbiera przesyłki.

Poza sytuacjami losowymi musisz brać również pod uwagę obłożenie danego kuriera. Wykresy i statystyki mają być wyłącznie podpowiedzią i delikatną sugestią, a nie czynnikiem obowiązującym danego kuriera na terenie.

Dla kogo polecana jest ta funkcjonalność?

Powinieneś skorzystać z możliwości śledzenia potencjalnej godziny odbioru przesyłki jeżeli:

  1. Nie zawsze jesteś w domu i nie masz pewności kiedy kurier przyjedzie po przesyłkę
  2. Nie możesz dostarczyć przesyłki do punktu wysyłkowego danej firmy
  3. Prowadzisz firmę i jesteś zobowiązany wysłać daną przesyłkę dość szybko, ale przyjazd kuriera może kolidować z godzinami otwarcia danego biura
  4. Nadałeś przesyłkę, ale kurier ma przyjechać w godzinach twojej pracy – dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy nie potrzebujesz na jakiś czas zwolnić się z pełnionych obowiązków
  5. Nadałeś przesyłkę z miejsca twojej pracy i nie wiesz, czy czekać na kuriera by ją zabrał, czy możesz wrócić do domu

Godziny podane w statystykach możesz również skonfrontować tak, by na przyszłość lepiej określić moment odbioru przesyłki przez kuriera.