Śledzenie przesyłki


Śledzenie przesyłki
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłek jest bardzo popularne wśród klientów nadających paczki. Dzięki tej opcji, mogą bez większego problemu sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się ich przesyłka i czy została już dostarczona do odbiorcy.

Wszystkie działające na polskim rynku firmy kurierskie oferują śledzenie przesyłek. Sposobów jest kilka. Opowiemy o nich szczegółowo w tym dziale. Pokażemy, jakie rodzaje śledzenia przesyłek oferują poszczególne firmy kurierskie. Poinformujemy, jak najszybciej i najwygodniej można sprawdzić status paczki.

Zamieszczone na blogu wpisy będą dotyczyły takich firm kurskich, jak:

Warto również podkreślić, że śledzenie przesyłek oferujemy nie tylko na naszej stronie, KurJerzy.pl. Dajemy możliwość sprawdzenia paczki przy pomocy mobilnej aplikacji, dostępnej na urządzenia z systemem Android lub iOS. Aplikacja po zeskanowaniu kodu sama rozpoznaje numery przesyłek wszystkich najpopularniejszych firm kurierskich działających na terenie Polski.

Jest kilka sposobów na to, aby w szybki i bezproblemowy sposób sprawdzić status przesyłki na którą czekamy. Wymienione wyżej firmy mają je w swojej ofercie zarówno płatne jak i bezpłatne rozwiązania. Oferują możliwość sprawdzania przesyłek przy pomocy:

  • E-maila – wystarczy skontaktować się z firmą, podać numer przesyłki, a zostaną w odpowiedzi odesłane dane ich dotyczące. Zazwyczaj można jednorazowo sprawdzić kilka paczek.
  • SMSa – dogodną formą sprawdzania statusu przesyłki jest możliwość jej sprawdzenia poprzez telefon. Należy skontaktować się z firmą kurierską, a w odpowiedni otrzymamy dane dotyczące drogi naszej paczki.
  • Numeru referencyjnego – jest to najpopularniejszy sposób na sprawdzenie przesyłki. Podając go na stronie internetowej w odpowiednim okienku, będziemy mogli przekonać się, czy nasza paczka została już dostarczona czy też nie.
  • Mobilnej aplikacji – wiele firm kurierskich posiada specjalne aplikacje mobilne do pobrania na przenośnie urządzenia. Posiadając je, możemy szybko sprawdzić status przesyłki na tablecie, czy smartfonie.

Każda z firm kurierskich oferuje różnego rodzaju odmiany wymienionych wyżej opcji. Posiadają one różne nazwy i różnorodne działanie. Łączy je jedno – dają możliwość łatwego dostępu do potrzebnych informacji. Szerzej każdą z opcji oferowanych przez firmy kurierskie opisujemy we wpisach im poświęconym. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.