Śledzenie przesyłki Pocztex


Śledzenie przesyłki Pocztex
Śledzenie przesyłki Pocztex

Śledzenie przesyłek jest dla wielu klientów bardzo ważne i pozwala na czas zareagować w przypadku problemów z dostawą. Dlatego też Pocztex również w swojej ofercie ma taką usługę.

Zanim jednak zajmiemy się sprawdzaniem, jak to wygląda to w firmie Pocztex, warto zaznajomić się z systemem śledzenia przesyłek na KurJerzy.pl. A opcji jest całkiem sporo. Przygotowano usługi zarówno dla osób korzystających z urządzeń mobilnych, jaki i przywiązanych do tradycji.

Przede wszystkim, przesyłki możemy sprawdzać za pomocą komputera. Wystarczy, że wejdziemy na stronę śledzenie przesyłek i podamy numer przesyłki, a na ekranie pojawią się wszystkie dane jej dotyczące.

Dla osób, które wolą sprawdzać, gdzie znajduje się ich przesyłka na urządzeniach mobilnych, zostały przygotowane dwie aplikacje dostępne zupełnie za darmo. Jedna jest skierowana do użytkowników urządzeń z systemem iOS, a druga do osób, które mają system Android. Obydwie aplikacje można pobrać ze sklepów odpowiednio Apple Store i Sklep Play. Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się przesyłka, należy zeskanować przy pomocy aparatu kod związany z przesyłką. Na ekranie telefonu lub tabletu pojawią się dane o tym, gdzie się ona znajduje i czy została już nadana lub dostarczona do adresata.

Śledzenie przesyłek Pocztex

Za pośrednictwem tej firmy kurierskiej, mamy możliwość śledzenia przesyłek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Usługa dostępna jest w języku polskim, jak i angielskim. Dlatego też, osoby mieszkające za granicą, zamawiające przesyłki z polski będą również mogły sprawdzić kiedy została nadana do nich przesyłka.

Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce na stronie Pocztex wpiszemy numer podany na potwierdzeniu nadania, a na ekranie komputera pojawią się wszystkie dane dotyczące paczki, którą wysłaliśmy.

Trzeba pamiętać, że dane o naszej przesyłce w serwisie przechowywane są przez 30 dni, jeśli zdecydujemy się na wyszukiwanie wstępne. Uda nam się również znaleźć przesyłkę nadaną 9 miesięcy temu, jeśli skorzystamy z szukania poszerzonego.

Warto również zaznaczyć, że Pocztex udostępnia linki do stron krajów, do których mogą być nadawane przesyłki z Polski. Wchodząc na takie witryny, możemy śledzić paczki EMS poza granicami naszego państwa i sprawdzić, czy paczka dotarła do m.in. Albanii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

Źródło: Pocztex