Śledzenie przesyłki DB Schenker


Śledzenie przesyłki DB Schenker
Śledzenie przesyłki DB Schenker

DB Schenker to firma kurierska, która dostarcza szeroki zakres usług logistycznych. Dysponuje nowoczesnymi technologiami, a także różnymi formami transportu. Oferuje śledzenie przesyłki, dzięki której można sprawdzać co dzieje się z nadaną paczką.

Opcje śledzenia przesyłek oferuje również KurJerzy.pl. Za pośrednictwem strony internetowej, możemy sprawdzić czy paczka dotarła już do odbiorcy. Wystarczy, że wejdziemy na stronę śledzenie przesyłek i podamy numer przesyłki, a wszystkie informacje o niej pojawiają się na ekranie. Będziemy mogli monitorować w jakim miejscu paczka się znajduje.

Dla bardziej mobilnych osób, serwis KurJerzy.pl przygotował aplikacje na smartfony i iPhony. Jeśli nasze urządzenia posiadają system Androida lub iOS, możemy pobrać ze sklepu Apple Store albo Google Play wybraną aplikację. Dzięki temu, śledzenie przesyłki nadanej za pośrednictwem kilku firm kurierskich w tym także DB Schenker, będzie mogło odbywać się za pomocą jednej darmowej aplikacji. Wystarczy, że zrobimy za pośrednictwem aparatu telefonicznego zdjęcie kodu kreskowego, a wszystkie dane o nadanej przesyłce pojawią się na wyświetlaczu.

Śledzenie przesyłek DB Schenker

DB Schenker udostępnia kilka możliwości śledzenia przesyłek na swojej stronie. Dzięki temu, każda paczka może zostać sprawdzona. Nie ważne, czy została nadana w transporcie lądowym, powietrznym, czy morskim.

Należy pamiętać, że przesyłki archiwizowane są w systemie jedynie przez 3 miesiące. Następnie usuwane są z historii i klient nie ma do nich dostępu.

Tracking Land

Śledzenie przesyłek lądowych jest możliwe po podaniu jednego z poniższych numerów. W ten sposób otrzymamy wszelkie informacje na temat naszej paczki:

  • Numer referencyjny nadawcy
  • Identyfikator opakowania
  • Numer referencyjny odbiorcy
  • Numer referencyjny Schenker
  • Numer listu przewozowego – należy w tym przypadku podać jedynie pierwsze dziesięć cyfr

Tracking Air & Ocean

W tym przypadku musimy podać numer referencyjny danej przesyłki, aby otrzymać informacje na temat paczki, którą nadaliśmy.

Śledzenie przesyłek w aplikacji mobilnej

DB Schenker idąc z duchem czasu również udostępnił aplikację do śledzenia przesyłek. Można z niej korzystać za pomocą telefonów z systemem Android oraz iOS. Dzięi temu mamy dostęp do wyszukiwania przesyłki za pomocą kilku kryteriów np. numeru listu przewozowego, numeru faktury, numeru referencyjnego odbiorcy i wielu innych.

Żródło: DB Schenker.