Śledzenie przesyłki FedEx


Śledzenie przesyłki FedEx
Śledzenie przesyłki FedEx

Śledzenie przesyłki FedEx daje możliwość sprawdzania położenia paczek krajowych, jak i międzynarodowych. FedEx daje swoim klientów bardzo dużo opcji śledzenia przesyłek.

Równie atrakcyjną ofertę przygotowała firma KurJerzy.pl. Dostarcza ona swoim klientom specjalne aplikacje, które dają możliwość śledzenia przesyłek na urządzeniach mobilnych. Są to dwie darmowe aplikacje. Jedna dostępna jest na urządzenia firmy Apple, a druga na tablety i telefony z systemem Android. Bez dwóch zdań, każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie.

Dodatkowo, KurJerzy.pl udostępnia również podstronę – śledzenie przesyłek, na której po wpisaniu numery listu przewozowego, można sprawdzić status swojej przesyłki. Dla każdego coś dobrego.

Istnieje też możliwość wyboru powiadomień sms, które może otrzymać zarówno nadawca jak i odbiorca, dotyczą one: wydania przesyłki do transportu, przesyłki u kuriera w doręczeniu, doręczenia przesyłki do Odbiorcy. Koszt jedengo smsa to 0,25 zł.

Śledzenie przesyłki FedEx – paczki międzynarodowe

Bez żadnych problemów mamy możliwość śledzenia przesyłek, które nadane zostały poza granice naszego kraju. FedEx przygotował kilka opcji w tym zakresie. Możemy na stronie firmy kurierskiej w odpowiedniej zakładce podać numer śledzenia przesyłki. Jednorazowo, maksymalnie wolno wpisać aż 30 numerów. Należy podawać każdy numer w oddzielnej linijce.

Można również podać określony numer referencyjny, który związany jest z naszą przesyłką. Również w tym przypadku da się wpisać do 30 numerów jednocześnie, zapisując każdy w osobnym wierszu. Dodatkowo, aby sprecyzować podane dane, możemy wybrać datę wysłania przesyłki, kraj do którego została ona nadana, a także kod pocztowy takiego miejsca. Zalecane jest również podanie numeru konta.

W ramach śledzenia przesyłki międzynarodowej, FedEx udostępnia również inne dodatkowe opcje dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników, np:

FedEx Insight – to usługa do obserwacji drogi przesyłki przez internet. Dostępna jest o każdej porze i w każdym miejscu. Bez potrzeby wprowadzania numeru listu przewozowego uzyskamy bieżący statusu przesyłki, bardo szczegółowe informacje oraz raporty.

Śledzenie przesyłek krajowych

Oczywiście, mamy również możliwość śledzenia przesyłek krajowych za pośrednictwem strony internetowej kuriera. W specjalnym okienku, możemy podać do 20 numerów śledzenia przesyłki, numerów paczki lub numerów referencyjnych. Należy każdą z wybranych danych wpisać w oddzielnym wierszu. Dostaniemy dzięki temu następujące dane:

  • Numer przesyłki
  • Datę wysłania
  • Stację nadania
  • Stację doręczenia
  • Lokalizację
  • Aktywność
  • Datę/czas

Śledzenie przez e-mail

Jednorazowo, wysyłając jednego maila możemy możliwość sprawdzenia do 30 przesyłek. W treści wiadomości powinniśmy podać numer przesyłki. Jeśli podajemy więcej niż jeden, każdy kolejny powinien znaleźć się w osobnej linijce.

Przez maila, możemy również śledzić przesyłkę, której posiadamy jedynie numer referencyjny. Wiadomość należy wysłać na ten sam adres mailowy, co w poprzednim przypadku. Jednak, tutaj w treści wiadomości należy wpisać m.in. numer konta Fedex, który może być użyty tylko do jednego e-maila z zapytaniem. Ale za to możemy podać 30 numerów referencyjnych za jednym razem. Prawidłowo wysłana wiadomość powinna pozwolić nam na uzyskanie szybkiej odpowiedzi.

Źródło: FedEx.