Geis wycofuje się z branży kurierskiej w Polsce


GEIS
GEIS

Tylko do końca sierpnia 2019 r. Geis Parcel Sp. z o.o. – podmiot z Grupy Geis – będzie zapewniał dostawy kurierskie w Polsce. Firma rezygnuje z tego zakresu działalności w Polsce. Koncentrować chce się na spedycji, transporcie drogowym oraz morskim i lotniczym. Bez zmian pozostanie również obsługa logistyki kontraktowej.

Spółka – analizując wyniki finansowe – uznała, że usługi kurierskie nie przyniosły “mimo intensywnych starań, oczekiwanych pozytywnych rezultatów”. W komunikacie ogłaszającym koniec aktywności w Polsce, Grupa Geis wskazuje, że jest usatysfakcjonowana obecną pozycją innych sektorów działalności – transportem czy logistyką kontraktową, które odnotowują wzrosty. W przypadku usług stricte kurierskich jest inaczej. Marka wyraźnie nie przebiła się do ogólnej świadomości odbiorców w zakresie przesyłek detalicznych.

Historia Geis w Polsce

Marka buduje swoją pozycję w Polsce od 2006 r. Poprzez aktywne działanie na rynku przejęć zbudowała dużą sieć logistyczną, która pozwala zaoferować szerokie zestawienie usług logistycznych. Widać to np. w zakresie samej spedycji oraz transportu drogowego. W tym sektorze działalności zalicza wzrosty rok do roku na poziomie 30 proc. Inaczej jest w branży kurierskiej. W efekcie spółka chce, by “zasoby i środki, jakie byłyby potrzebne do uzdrowienia produktu paczkowego” użyć i inwestować w pozostałe usługi oferowane w Polsce przez całą grupę. Geis PL sp. z o.o. oraz Geis Cargo International sp. z o.o. skoncentrują się na świadczeniu oraz rozwoju oferowanych kompleksowych usług logistycznych obejmujących dostawy drobnicowe oraz całopojazdowy transport drogowy, logistykę kontraktową i spedycję lotniczą i morską.

Potencja Grupy Geis

Wycofanie się z polskiego rynku to zaskoczenie, bo firma należy do dużych marek na rynku obsługi przesyłek. Zakładano, że jest w stanie w dłuższej perspektywie angażować się w rozwój w Polsce. Marka powstała w 1948 r. W Europie posiada 136 oddziałów. Do głównych obszarów działalności zalicza:

  • transport drogowy (dystrybucja paczek i palet, przewozy całopojazdowe i częściowe),
  • logistyka (logistyka magazynowania i produkcja opakowań),
  • usługi transportu morskiego i lotniczego (Air & Sea),
  • specjalne projekty logistyczne.

KurJerzy.pl bez marki Geis

Zarząd firmy logistycznej Geis zadeklarował, że przesyłki kurierskie ze wszystkich źródeł w Polsce skończy dostarczać do 31 sierpnia 2019 r.
Ze względów bezpieczeństwa użytkowników zdecydowaliśmy się wyłączyć jego usługi w serwisie KurJerzy.pl z dniem dzisiejszym tj. 26.07.2019. Zachęcamy do dalszego korzystania z naszych usług i wyboru jednego z pozostałych przewoźników.