Przesyłki paletowe – przewoźnicy paletowi


Przesyłki paletowe – przewoźnicy paletowi
Przesyłki paletowe – przewoźnicy paletowi

Jedną z form usług, z jakich możemy skorzystać wybierając kuriera są przesyłki paletowe. Dzięki nim, można przewozić duże ilości towarów za jednym zamachem. Oferują je m.in. tacy przewoźnicy, jak UPS i Raben. Warto zapoznać się z ich ofertą. Co przewoźnicy mogą transportować na paletach?

Należy zapoznać się z informacją na temat tego, co poszczególni przewoźnicy paletowi przewożą na takich nośnikach. Głównie jednak palety przeznaczone są dla towarów, które mają powyżej 31,5 kg. Wśród nich znajdziemy m.in. skrzynki, elementy stalowe, materiały budowlane, maszyny, części motoryzacyjne, meble, sprzęt RTV, AGD itp. Bezpieczne zapakowanie każdej przesyłki (także paletowej) należy do obowiązków nadawc.

Przewoźnicy paletowi:

ups
UPS
to największa firma kurierska na świecie. Zajmuje się zarówno usługami krajowymi, jak i międzynarodowymi. Świadczy je w ponad 200 krajach, w tym w Polsce. Dzięki tak dużemu doświadczeniu, możemy mieć pewność, że nasze przesyłki paletowe zostaną dostarczone bez żadnego uszczerbku na miejsce. W naszym serwisie można skorzystać z oferty paletowej UPS na terenie kraju, maksymalne parametry przesyłki: 1000 kg wagi, wymiary 80 cm x 120 cm x 200 cm (dotyczą całej paczki razem z paletą). Ceny palet UPS znajdują się na https://www.kurjerzy.pl/przesylki_kurierskie_cennik/przesylki_paletowe, konieczne jest wpisanie kodu pocztowego nadawcy oraz odbiorcy do wyświetlenia aktualnej ceny, która zależy także od odległości. Średni czas dostawy wynosi 1-2 dni robocze. Wśród opcji dodatkowych jest m.in. wysyłka za pobraniem.

raben
W naszym serwisie firma Raben świadczy usługi paletowe na terenie kraju. Możliwe jest wysyłanie z ich pomocą przedmiotów na palecie euro, których waga nie przekracza 1000 kg i wymiarów 80 cm x 120 cm x 220 cm (dotyczy całej paczki razem z paletą). Dodatkowo można skorzystać z usługi Home Delivery (jeśli odbiorcą jest osoba prywatna), dokumentów zwrotnych, czy opcji za pobraniem.

dhl
DHL to światowy lider w spedycji przesyłek. Można skorzystać z wielu usług standardowych oraz ekspresowych, wśród których znajdują się usługi lotnicze i drogowe. Nasza przesyłka może zostać dzięki temu dostarczona w bardzo szybkim tempie. Oczywiście DHL świadczy także usługi z zakresu transportu wielkogabarytowego. Realizowanie przesyłek paletowych nie jest dla tej firmy kurierskiej żadnym problemem. Paczka zostaje dostarczona w bezpieczny sposób do odbiorcy.

fedex
Skorzystanie z usług firmy kurierskiej FedeEx jest możliwe w dowolnym miejscu na świecie. Palety zostaną dostarczone w bezpieczny sposób na wskazane miejsce. Możliwe jest śledzenie wysyłanej palety za pośrednictwem serwisu.

dpd
Firma świadczy usługi krajowe, jak i międzynarodowe. Przesyłki DPD dostarczane są do 220 krajów na całym świecie. Jedną z usług są przesyłki paletowe, w szczególności przewóz palet euro.

k-ex
Jeśli skorzystamy z usług K-EX, będziemy mogli mieć pewność, że nasze palety zostaną dostarczone w przeciągu 1-2 dni roboczych do adresata. Palety, jakie przewozi ten kurier to palety euro, na których można umieścić towar ważący do 800 kg i posiadający wymiary 120 cm x 80 cm x 200 cm. Źródło: UPS, Raben, DHL, FedEx, DPD, K-EX.

Przeczytaj także: Przesyłki paletowe.