Historia Raben


Firmy kurierskie – historia Raben
Firmy kurierskie – historia Raben

Firmy kurierskie – historia Raben

Firmy kurierskie popularne w naszym kraju to oprócz Raben, także DHL, UPS i GLS.

W 1931 roku J. W. Raben w Holandii utworzył rodzinne przedsiębiorstwo Raben, które dało początek obecnej firmie – Grupie Raben. Aktualnie zatrudnia kilka tysięcy pracowników oraz posiada sieć własnych terminali w Europie. W 1991 roku Ewald Raben otworzył oddział także w Polsce, firmę reprezentują spółki: Raben Polska, Raben Transport oraz Fresh Logistics. W 2003 roku centralę przedsiębiorstwa przeniesiono do Poznania.

Grupa Raben zatrudnia łącznie ok. 8000 ludzi, w Europie ma własne terminale, działa na terenie 10 państw, dysponuje 6500 środkami transportu. Trudno uwierzyć, że firma przetrwała tyle lat i rozwinęła się oferując swoje usługi niemal w całej Europie. Zajmuje się przede wszystkim usługami z branży logistycznej, magazynowaniem, dystrybucją świeżych produktów wymagających kontrolowanej temperatury (Fresh Logistics), transportem całopojazdowy i intermodalnym, a od 2007 roku także spedycję morską oraz lotniczą (Raben Sea&Air).

  • Fresh Logistics – w ramach tej usługi Raben oferuje organizację transportu produktów świeżych, zarówno w kraju jak i za granicą, które potrzebują temperatury kontrolowanej wynoszącej od 0°C do +2°C (UltraFresh) oraz od +2°C do +6°C.
  • Transport całopojazdowy i intermodalny – przeznaczony jest dla osób które chcą zamówić całą powierzchnię ciężarówki, by przetransportować towar do jednego odbiorcy (transport całopojazdowy). A także z wykorzystaniem różnych środków transportu, ale bez konieczności przeładowywania produktów, które cały czas będą umieszczone w kontenerze lub naczepie (transport intermodalny).
  • Raben Sea&Air – to oferta usług transportu lotniczego oraz morskiego. W zależności od potrzeb klienta, firma może organizować czartery samolotów cargo, czy transport przesyłek ponadgabarytowych. W przypadku transportu morskiego oferuje dostarczenie określonych produktów na większe odległości. Gwarantuje także szybki przepływ informacji dotyczący gotowości towaru, czy planowanego transportu.

Państwa na których terenie działa firma Raben: Czechy, Estonia, Holandia, Niemcy, Litwa, Łotwa, Polska, Słowacja, Ukraina i Węgry. Odpowiednio rozmieszczone lokalizacje gwarantują szybki transport przesyłki. Jak podkreślają właściciele, firma cały czas się rozwija i stara się ulepszać proces dostawy. Proponowane przez Raben rozwiązania są przeznaczone nie tylko dla dużych firm, ale też dla tych średnich oraz małych.

Źródło: www.raben-group.com