Jak wysłać paczkę kurierem InPost?


Jak wysłać paczkę kurierem InPost?
Jak wysłać paczkę kurierem InPost?

Przesyłki kurierskie InPost – paczki do Paczkomatów lub pozostawiane w nich tak, by kurier przekazał je do adresata – to szczególnie popularny sposób wysyłki. Na tę opcję decydują się zarówno klienci sporadyczni, firmy w ramach wysyłek B2B czy sklepy internetowe oferujące możliwość dostawy towaru do Paczkomatu. Tani kurier InPost to sposób na to, by zapewnić przesyłki w atrakcyjnej cenie, a jednocześnie w formacie, który docenia coraz więcej osób.

Paczki dostarczane przez InPost – operatora sieci Paczkomatów – to rozwiązanie, które pozwala dostarczyć przesyłki bezpośrednio do odbiorcy jak i automatu. W ten sposób obie strony mają szczególną możliwość indywidualizacji dostawy paczki według bieżących – często zmiennych – założeń osoby, która ma ją przejąć od kuriera.
Jak nadać paczkę InPost? Procedura nadania przesyłki z domu czy biura jest wyjątkowo prosta – wymaga jednak przestrzegania kilku kroków. Pierwszy to prawidłowe przygotowanie przesyłki. Zawartość paczki powinna być starannie zabezpieczona – np. folią bąbelkową lub innym formatem wypełnienia. Warto również zwrócić uwagę na to, by karton zawierający przesyłkę dla kuriera InPost był dostosowany do wymiarów towaru – wpłynie to nie tylko na jego bezpieczeństwo podczas transportu, ale również np. cennik usługi kurierskiej InPost.

Tani kurier – dlaczego InPost kusi odbiorców?

Wysyłka paczki w InPost krok po kroku to krótki proces, który w pełni zrealizujesz przez internet. Po zapakowaniu i zabezpieczeniu opakowania wystarczy – przez główny panel serwisu KurJerzy.pl – wpisać wymiary opakowania: wysokość przesyłki, jej szerokość oraz głębokość. W ten sposób system sam oszacuje ile kosztować będzie wysyłka paczki do Paczkomatu lub kurierem InPost – uwzględni również dane adresowe wpisane w polu nadawcy i adresata. Po opłaceniu danej kwoty z salda KurJerzy.pl, automat sam zapewni Ci potwierdzenie nadania przesyłki, a zespół InPost otrzyma informację o paczce czekającej na podjęcie. Pozostaje czekać na kuriera – wcześniej przyklej wygenerowaną etykietę na opakowanie przesyłki.
Usługi InPost cieszą się szczególnym zainteresowaniem ze względu na atrakcyjny cennik. Ten bywa nawet o kilkadziesiąt proc. niższy niż w przypadku standardowych dostaw do odbiorcy – to efekt możliwości, jakie dają Paczkomaty umożliwiające samodzielny odbiór przesyłki InPost w dowolnym miejscu i trybie 24-godzinnym.

KurJerzy.pl – serwis do zamówień kurierskich

Aby ograniczyć koszty wysyłki, zamów kuriera InPost przez serwis KurJerzy.pl oraz oddając przesyłkę pracownikowi tego przewoźnika lub pozostawiając paczkę w Paczkomacie – bez procedur i nadmiernych formalności. KurJerzy.pl umożliwia szybkie przeprowadzenie procesu zamówienia zarówno w przypadku klientów detalicznych jak i np. sklepów internetowych, które generują zamówienia usług kurierskich masowo – pełna automatyzacja zamówień InPost znacząco przyspiesza tempo wysyłek, które jest szczególnie istotne w e-commerce.

Zamów kuriera przez internet

Usługi kurierskie przez internet – nie tylko w ramach InPost i do Paczkomatów – to pełne zestawienie korzyści zarówno dla nadawcy jak i odbiorcy. Niższe ceny dostawy przesyłki – od 13 zł brutto – szybsze tempo wygenerowania dokumentacji, łatwiejsze formalności, możliwość wykonania całej procedury z domu czy biura – wszystko to sprawia, że zamówienie kuriera InPost przez internet staje się naturalnym wyborem. Kurier InPost pod tym względem daje szczególne możliwości wyboru ze względu na zróżnicowane warianty paczek. Dostawa do Paczkomatu możliwa jest nawet przy wymiarach przesyłki do 25 kg i o wymiarach maksymalnych 41x38x64 cm. Jednocześnie InPost umożliwia zamówienie kuriera przez internet w trybie “od drzwi do drzwi” – również przesyłek, które mają spore wymiary 50x50x80 cm.
Niezależnie od tego, czy przesyłka kurierska InPost ma zostać dostarczona do adresata – i np. rąk własnych – czy też do wskazanego Paczkomatu, zlecenie jej przez internet znacząco przyspiesza cały proces. Wykorzystując sieć można również uruchomić śledzenie przesyłki InPost – np. kontrolując czas jej dotarcia do odbiorcy.