InPost wysłanie paczki bez zbędnych formalności?


Jak nadać paczkę w paczkomacie
Jak nadać paczkę w paczkomacie

Szybkość, dostępność bez ograniczeń i prostota obsługi – te zalety sprawiają, że rozwiązanie InPost kusi coraz więcej Polaków. Jak nadać paczkę w paczkomacie oszczędzając czas i pieniądze? Rozwiązaniem jest internet.

Dzięki InPost wysłanie paczki odmieniło całą branżę kurierską. Tylko kilka minut – tyle trwa nadanie przesyłki paczkomatem poprzez sieć. Od teraz takie rozwiązanie umożliwia nasz serwis KurJerzy.pl. Wysyłka przez internet to rozwiązanie idealne zarówno dla e-sklepów jak i osób nie wiedzących jak nadać paczkę w paczkomacie. Funkcjonalności opracowane przez zespół naszego serwisu sprawiają, że wysyłka staje się szybsza. Jest też  łatwiejsza, intuicyjna, a zarazem tania – chociażby dzięki ograniczeniu wydatków na standardowe usługi kurierskie. Przesyłki do paczkomatów przez internet, dzięki swojej prostocie i szybkości realizacji, uważane są powszechnie za przyszłość krajowego e-commerce. Dzieje się tak tym bardziej, że sieć urządzeń rozbudowywanych przez spółkę InPost konsekwentnie rośnie.

InPost – wysłanie paczki przez internet?

Aby przesyłka trafiła do odbiorcy nie trzeba wypełniać wielu dokumentów czy też czekać na kuriera, by podjął przesyłkę. Serwis KurJerzy.pl maksymalnie upraszcza wysyłki z i do paczkomatów. Cała procedura ogranicza się do kilku kliknięć, odnalezienia wybranego punktu InPost, wpisaniu rozmiaru przesyłki i opłaty przez internet.

Wystarczy zmienić sposób nadania lub doręczenia na “dostarczę/doręczenie do punktu kurierskiego” jak na poniższej ilustracji.

wybór paczkomatu
Wybór opcji przesyłka do paczkomatu

Na podstawie danych adresowych nadawcy oraz odbiorcy system wyświetli lokalizacje najbliższych paczkomatów i umożliwi dokonanie wyboru.

Mapa oraz lista wyboru paczkomatu
Mapa oraz lista wyboru paczkomatu

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia pozostaje wyłącznie wydruk dokumentów przewozowych oraz przygotowanie samej przesyłki. W tym momencie można ją już dostarczyć do określonego, najbliższego – lub preferowanego – paczkomatu.
Tu, od pozostawienia przesyłki do podjęcia jest już tylko mały krok. Wystarczy zaznaczyć opcję nadania przesyłki wraz ze specjalną etykietą. Po zeskanowaniu kodu kreskowego – lub jego wpisaniu ręcznie – paczkomat automatycznie otworzy przewidzianą na paczkę skrytkę. Jest ona zawsze dostosowana do zadeklarowanych wymiarów przesyłki. Zamknięcie paczkomatu zamyka też wszelkie formalności związane z szybką przesyłką do odbiorcy.

Sieć paczkomatów w Polsce

InPost SA, właściciel paczkomatów, działa w Polsce od 2006 r. Kilkanaście lat wystarczyło, by przejąć kilkadziesiąt proc. rynku przesyłek w Polsce. W 2018 sieć przekroczyła granicę 3 tys. paczkomatów, które w sumie udostępniają klientom 290 tys. skrytek. Dziś marka ta należy do kluczowych w działalności e-commerce.
Według raportu Gemius, wysyłkę i odbiór przy wykorzystaniu paczkomatów wybierają ludzie młodzi, z wyższym wykształceniem. To najbardziej preferowana grupa docelowa branży e-commerce.
Przez lata paczkomaty obsługiwane były wyłącznie poprzez moduły w danych urządzeniach. Zaangażowanie rozwiązań internetowych sprawia, że klienci – np. serwisu KurJerzy.pl – nie mają problemów z tym, aby nadać paczkę w paczkomacie wykorzystując do tego sieć.
Paczkomaty InPost umożliwiają odbiór i wysyłkę przesyłek w całej Polsce w trybie 24-godzinnym przez siedem dni w tygodniu.