Jak nadać paczkę w paczkomacie bez zbędnych formalności?


Jak nadać paczkę w paczkomacie
Jak nadać paczkę w paczkomacie

Jak nadać paczkę w paczkomacie bez zbędnych formalności?

Szybkość, dostępność bez ograniczeń i prostota obsługi – te zalety sprawiają, że rozwiązanie InPost kusi coraz więcej Polaków. Jak nadać paczkę w paczkomacie oszczędzając czas i pieniądze? Rozwiązaniem jest internet.

Tylko kilka minut – tyle trwa nadanie przesyłki paczkomatem poprzez sieć. Od teraz takie rozwiązanie umożliwia nasz serwis KurJerzy.pl. Wysyłka przez internet to rozwiązanie idealne zarówno dla e-sklepów jak i osób nie wiedzących jak nadać paczkę w paczkomacie. Funkcjonalności opracowane przez zespół naszego serwisu sprawiają, że wysyłka staje się szybsza. Jest też  łatwiejsza, intuicyjna, a zarazem tania – chociażby dzięki ograniczeniu wydatków na standardowe usługi kurierskie. Przesyłki do paczkomatów przez internet, dzięki swojej prostocie i szybkości realizacji, uważane są powszechnie za przyszłość krajowego e-commerce. Dzieje się tak tym bardziej, że sieć urządzeń rozbudowywanych przez spółkę InPost konsekwentnie rośnie.

Jak nadać paczkę przez internet?

Aby przesyłka trafiła do odbiorcy nie trzeba wypełniać wielu dokumentów czy też czekać na kuriera, by podjął przesyłkę. Serwis KurJerzy.pl maksymalnie upraszcza wysyłki z i do paczkomatów. Cała procedura ogranicza się do kilku kliknięć, odnalezienia wybranego punktu InPost, wpisaniu rozmiaru przesyłki i opłaty przez internet.

Wystarczy zmienić sposób nadania lub doręczenia na „dostarczę/doręczenie do punktu kurierskiego” jak na poniższej ilustracji.

wybór paczkomatu
Wybór opcji przesyłka do paczkomatu

Na podstawie danych adresowych nadawcy oraz odbiorcy system wyświetli lokalizacje najbliższych paczkomatów i umożliwi dokonanie wyboru.

Mapa oraz lista wyboru paczkomatu
Mapa oraz lista wyboru paczkomatu

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia pozostaje wyłącznie wydruk dokumentów przewozowych oraz przygotowanie samej przesyłki. W tym momencie można ją już dostarczyć do określonego, najbliższego – lub preferowanego – paczkomatu.
Tu, od pozostawienia przesyłki do podjęcia jest już tylko mały krok. Wystarczy zaznaczyć opcję nadania przesyłki wraz ze specjalną etykietą. Po zeskanowaniu kodu kreskowego – lub jego wpisaniu ręcznie – paczkomat automatycznie otworzy przewidzianą na paczkę skrytkę. Jest ona zawsze dostosowana do zadeklarowanych wymiarów przesyłki. Zamknięcie paczkomatu zamyka też wszelkie formalności związane z szybką przesyłką do odbiorcy.

Sieć paczkomatów w Polsce

InPost SA, właściciel paczkomatów, działa w Polsce od 2006 r. Kilkanaście lat wystarczyło, by przejąć kilkadziesiąt proc. rynku przesyłek w Polsce. W 2018 sieć przekroczyła granicę 3 tys. paczkomatów, które w sumie udostępniają klientom 290 tys. skrytek. Dziś marka ta należy do kluczowych w działalności e-commerce.
Według raportu Gemius, wysyłkę i odbiór przy wykorzystaniu paczkomatów wybierają ludzie młodzi, z wyższym wykształceniem. To najbardziej preferowana grupa docelowa branży e-commerce.
Przez lata paczkomaty obsługiwane były wyłącznie poprzez moduły w danych urządzeniach. Zaangażowanie rozwiązań internetowych sprawia, że klienci – np. serwisu KurJerzy.pl – nie mają problemów z tym, aby nadać paczkę w paczkomacie wykorzystując do tego sieć.
Paczkomaty InPost umożliwiają odbiór i wysyłkę przesyłek w całej Polsce w trybie 24-godzinnym przez siedem dni w tygodniu.