DHL przyspieszy wysyłki z Polski dzięki nowemu terminalowi


Terminal DHL
Terminal DHL

DHL Express, uruchamiając szósty już terminal Gateway w Polsce, jeszcze bardziej umacnia się na lukratywnym rynku jakim są przesyłki międzynarodowe.

Uruchomiony wiosną 2019 r. terminal w Szczecinie, kolejny otwarty ostatnio – po Krakowie, będzie swoistym wejściem i wyjściem dla wszystkich przesyłek. Przejmie więc kluczową rolę centrum obsługowego głównie dla zachodniego regionu Polski. Szczeciński terminal to kolejny krok na drodze umacniania pozycji DHL na polskim rynku przesyłek międzynarodowych. Ze względu na bezpośrednie połączenie z HUB-em w Lipsku w Niemczech – ten ma status międzynarodowy – ta firma kurierska zapewni bezpośredni dostęp do całego świata. W sumie, jak ocenia DHL, zapewni szybkie usługi kurierskie z Polski do 220 krajów. Zapotrzebowanie na tego typu zamówienia to jeden z wyraźnych trendów w całej branży KEP.

Terminal w Szczecinie jak centrum serwisowe

Inwestycja DHL ukierunkowana jest również na przyspieszenie obsługi bieżących dostaw w regionie zachodniopomorskim. Terminal w Szczecinie działać będzie również jako service center – centrum obsługi klientów lokalnych odbierających międzynarodowe przesyłki lotnicze. Duże wrażenie mogą zrobić możliwości obsługowe. Termina DHL Express wyposażony jest w sortownię, która obsłuży ok. 2 tys. paczek na godzinę. W efekcie, wydajność ogólna w skali rocznej przekroczyć powinna 800 tys. przesyłek. Potencjał, wraz z rozbudowaną siecią DHL obejmującą różnorodne formy dostaw międzynarodowych, ma wpłynąć na proces szybkiej dostawy każdego typu przesyłki – również o nietypowych gabarytach.

DHL Express powiększa udział rynkowy

Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji i członek zarządu DHL Express, mówi o terminalu w Szczecinie jako kolejnej ważnej inwestycji na mapie tej marki. Wpisuje się ona w założenia rywalizacji na rynku przesyłek kurierskich. DHL Express zalicza wzrosty powyżej średniej rynkowej w skali roku. Niezależnie od tego konsekwentnie inwestuje w nowe centra sortujące. Oprócz szczecińskiego terminala, ostatnio otwarto podobne znajdujące się na południu Polski – w Krakowie.
Ten terminal ma rocznie obsługiwać ok. 400 tys. ekspresowych przesyłek międzynarodowych. Obiekt wyposażono m.in. w automatyczny system ważąco-mierzący, który zwiększa precyzję w zakresie szybkiej weryfikacji wagi, wymiarów i kosztów dostarczania paczki.
DHL jest niemiecką firmą kurierską z ponad 50-letnią tradycją. Specjalizuje się w dostawach międzynarodowych. Należy do firm kurierskich, z których usług w zakresie dostaw w Polsce i na całym świecie można korzystać online poprzez serwis KurJerzy.pl.