Paczka do Melilly


Paczka do Melilly
Paczka do Melilly

Paczka do Melilly

Melilla to miasto, jednostka administracyjna Hiszpanii w północnej Afryce. Znajduje się na wschodnim wybrzeżu Maroka. Gospodarka oparta jest na rybołówstwie. Miasto ma również własny port lotniczy i bazę wojskową. Powierzchnię kraju 12,3 km² zamieszkuje ponad 70 tys. mieszkańców.

Z nadaniem paczki do tego regionu nie będzie problemu dzięki pomocy firm kurierskich. Na stronie KurJerzy.pl należy jedynie zgłosić chęć nadania przesyłki w formularzu zamówienia online lub telefonicznie. Kurier przyjedzie po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu wszystkie formalności można będzie załatwić bez większych problemów. Przesyłki zagraniczne mogą zostać nadane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Aby paczka do Melilly została dostarczona terminowo, należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS. Cennik został przedstawiony poniżej:

Paczka zagraniczna UPS Paczka zagraniczna GLS
WAGA [kg] CENA [PLN]
KOPERTA do 1 125,08 153,85
PACZKA do 5 347,61 427,56
do 10 468,59 576,37
do 20 585,21 719,81
do 30 716,82 881,69

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Melilly składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 52000 Melilla.

Czego nie należy przesyłać?
Istnieje lista przedmiotów zabronionych w transporcie, z którą należy zapoznać się przed nadaniem paczki. Są to produkty, które stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska w przypadku uszkodzenia. Firmy kurierskie działające zgodnie z obowiązującymi przepisami nie zgadzają się na ich transport. Możemy z taką listą zapoznać się na ich stronach firm. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Melilly najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Melilly.