Jak dobrać odpowiedni rodzaj opakowania przesyłki?


Opakowania
Opakowania

Sprzedaliśmy przedmiot lub chcemy wysłać paczkę do rodziny, pierwsze o czym powinniśmy pomyśleć to rodzaj opakowania. Obojętnie jakim sposobem będziemy wysyłać naszą przesyłkę musimy pamiętać o solidnym opakowaniu.

Wysyłka kół kurierem… i nie tylko

W zależności od rodzaju, wagi i wymiarów wysyłanych przedmiotów musimy wybrać kopertę kurierską, paczkę kurierską lub paletę. Do określenia wagi przesyłki firmy kurierskie stosują wagę rzeczywistą lub przeliczeniową (do wyceny wybierana jest ta większa).

Koperta kurierska

Stosujemy w przypadku wysyłki dokumentów. Dokładnie proces wysyłki dokumentów opisaliśmy tutaj: wysyłka dokumentów. Koperta kurierska jest dostępna bezpłatnie u kuriera.

Paczka kurierska

Dla większości przedmiotów nie przekraczających wagi 31,5 kg najlepszym i najbezpieczniejszym opakowaniem jest karton o regularnym kształcie (nieuszkodzony, bez kodów, naklejek itp.). Jak zapakować taką przesyłkę można zobaczyć na przykładzie roweru lub opon. Wysyłka kół kurierem jest najczęściej wybieraną opcją przez sklepy internetowe i klientów indywidualnych.

W przypadku drobnej elektroniki, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych po zapakowaniu w oryginalne pudełko (lub karton zastępczy), możemy umieścić je dodatkowo w foliopaku, który firma kurierska może zaoferować za darmo. Jest to foliowa koperta o wymiarach mniej więcej: 45 cm x 41 cm (UPS) oraz 47 cm x 37 cm (DHL). Ale pamiętajmy, że nie wszystkie przedmioty mogą się tam zmieścić i w żadnym wypadku delikatne przedmioty nie mogą być wrzucone luzem. Jest to po prostu dodatkowe opakowanie np. chroniące przed wilgocią. Sama foliowa koperta nadaje się za to do pakowania odzieży, a także innych towarów wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia.

Dla kopert i paczek kurierskich wysyłanych na terenie Polski udostępniamy ofertę firmy DHL, GEIS i UPS, a dla przesyłek zagranicznych UPS oraz GLS.

Paleta kurierska

Dotyczy sprzętów RTV i AGD, części samochodowych oraz innych przedmiotów ważących ponad 31,5 kg. Szczegółowy proces pakowania został przedstawiony w poprzednim wpisie na przykładzie telewizora. Należy dokładnie przestrzegać poszczególnych kroków jeśli chcemy, aby nasza przesyłka bezpiecznie dotarła na miejsce. Kurier po paletę przyjedzie specjalnym samochodem z windą. W naszym serwisie dla przesyłek paletowych dostępna jest oferta firmy DHL, GEIS oraz UPS.

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikami pakowania wybranych firm kurierskich:
UPS poradnik pakowania
Przygotowanie przesyłki GLS
Bezpieczne pakowanie przesyłek DHL