Jak tanio, szybko i bezpiecznie wysłać paczkę za granicę?


Jak wysłać paczkę zagraniczną?
Jak wysłać paczkę zagraniczną?

Wysłanie paczki za granicę naszego kraju, na przykład do rodziny, osoby, która kupiła od nas produkt na portalu aukcyjnym, czy też do partnera biznesowego jest obecnie dużo prostsze i tańsze, niż miało to miejsce kilka lat temu. Rynek stał się bardzo konkurencyjny, pojawili się nowi przewoźnicy, którzy oferują wiele opcji dostawy oraz rozwiązań logistycznych. Jak w takim razie najszybciej i najtaniej wysłać paczkę za granicę? Warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

Szybko, tanio, bezpiecznie

Wiele osób, które potrzebują wysłać paczkę do Anglii lub przesyłkę do Francji w pierwszej kolejności swoje kroki kieruje do firmy kurierskiej, lub do urzędu pocztowego. To bardzo naturalny odruch, ale nie zawsze musi oznaczać, że najlepszy. Przesyłki zagraniczne wysyłane przez klienta indywidualnego mogą czasami być bardzo drogie, szczególnie kiedy chcemy je nadać kurierem. Z drugiej strony paczka nadana Pocztą bywa niewiele tańsza, ale często nie daje możliwości śledzenia całej drogi naszej przesyłki lub nie możemy skorzystać z usług dodatkowych. Korzystając z tych dwóch opcji, wyślemy przesyłkę szybko i bezpiecznie, ale nie zawsze będzie ona tania.

Z drugiej strony wielokrotnie możemy spotkać oferty przewozu paczki przez prywatnych przewoźników, którzy na przekład przewożą osoby na międzynarodowych trasach. To jeden z tańszych sposobów nadania paczki, ale czy już taki bezpieczny? Raczej nie. Nie mamy tutaj bowiem potwierdzenia nadania, a tracking paczki nie istnieje. Może będzie szybko i tanio, ale czy bezpiecznie?

Pomyśl o brokerze kurierskim

Broker kurierski jest firmą pośredniczącą w zamawianiu kuriera przez osobę prywatną lub firmę. Z racji dużego wolumenu nadawanych przez brokera przesyłek może on oferować dużo niższe ceny niż firma kurierska. Dodatkowo broker często oferuje szereg dodatkowych, przydatnych usług. Dlaczego broker może mieć ceny niższe niż firma kurierska? Ponieważ podpisuje on umowy z wieloma operatorami logistycznymi, a z racji skali swojej działalności może on negocjować naprawdę bardzo dogodne stawki za jedną paczkę czy też paletę. Czasem brokerzy dodatkowo oferują promocyjne ceny na wybrane przesyłki. Warto więc obserwować takie strony jak na przykład KurJerzy.pl.

Wysłanie nawet jednej paczki czy to na terenie kraju, czy też poza granicę nie wymaga od nas podpisania żadnej umowy. Wystarczy wnieść opłatę za paczkę, wprowadzić dane nadawcy, odbiorcy i zaakceptować regulamin. Przesyłka nadana w ten sposób będzie dostarczona szybko, tanio i co najważniejsze bezpiecznie, a tego przecież oczekujemy.

Kto może wysłać paczkę za granicę brokerem kurierskim?

Tak naprawdę każdy klient, czy to osoba prywatna, czy firma. Nie ma znaczenia czy chcemy wysyłać przesyłki przez cały rok, czy będzie to nasza pojedyncza paczka. Broker daje możliwość wyboru, czy chcemy dostarczyć paczkę kurierem DHL, UPS, DPD, GLS. To my tak naprawdę decydujemy, którego przewoźnika wybieramy. Paczka zostaje odebrana z naszego domu lub biura, zależnie jak wybierzemy i oczywiście może być monitorowana na stronie www. Możemy to zrobić dzięki otrzymanemu podczas nadania numerowi.

Decydując się na wysyłkę brokerem wybierajmy takich, którzy mają jasne i przejrzyste cenniki. Takich, którzy nie ukrywają dodatkowych opłat np. paliwowych i nie zaskoczą nas dopłatami za przetrzymanie przesyłki w magazynie.

Cennik prawdę Ci powie

Dobrze przygotowany cennik, na przykład taki jak na stronie KurJerzy.pl pozwala w prosty sposób przeliczyć, ile będzie kosztowało nas nadanie na przykład 5 kg paczki do Anglii. Brokerzy kurierscy tak skonstruowali kalkulatory, by w łatwy sposób obliczyć całkowity koszt nadania łącznie z usługami dodatkowymi, na przykład powiadomienia SMS o nadaniu czy też odebraniu przesyłki. Szukajmy takich brokerów, którzy dają nam możliwość porównania cenników wielu firm kurierskich, bo dzięki temu sami podejmiemy najkorzystniejszą dla nas decyzję. Na koniec jeszcze jedna uwaga, pamiętajcie najtaniej, nie zawsze znaczy dobrze. Czasem kilka złotych różnicy w cenie może oznaczać bardzo dużą różnicę w jakości obsługi.