Amazon Go stacjonarny sklep bez kolejek


Zbliżają się święta, a wraz z nimi długie kolejki do kas. Amazon pochwalił się właśnie sklepem stacjonarnym, w którym nie płacimy przy kasach (bo takich tam nie ma), ale wykorzystując jedynie aplikację mobilną. Jak to działa?

Instalujemy aplikację Amazon Go, którą skanujemy przy wejściu. Jest naszą przepustką do sklepu i pozwala kupującym po prostu wybrać przedmioty, których potrzebują. Podczas, gdy ty robisz normalne zakupy, czujniki w całym sklepie identyfikują przedmioty i automatycznie dodają je do zamówienia oraz do konta Amazon Go, z którego następnie zostaną pobrane środki kiedy wyjdziesz za drzwi.

Jedyny taki sklep Amazon Go znajduje się w Seattle, rodzinnym mieście firmy, na powierzchni 167,2 m² (ok. 1800 stóp kwadratowych). W tej chwili jest w fazie testów i korzystają z niego jedynie pracownicy firmy, ale w przyszłym roku ma zostać udostępniony szerszemu gronu.
Sklep będzie zaopatrzony głównie w najpotrzebniejsze rzeczy, które można znaleźć w wielu lokalnych sklepach spożywczych: przekąski, napoje, żywność wstępnie przygotowaną, taką jak sałatki oraz kanapki, oraz podstawowe art. spożywcze, jak chleb i mleko.

Amazon w ubiegłym roku otworzył swój pierwszy stacjonarny sklep z książkami również w Seattle. Nam pozostaje na razie uzbroić się w cierpliwość podczas czekania do kas lub zrobienie wszystkich zakupów w sklepach internetowych, do czego zachęcamy.

Źródło: Amazon