PEKAES rozwija usługi drobnicowe – czas na Francję


Usługi drobnicowe
Usługi drobnicowe

Usługi drobnicowe odgrywają coraz większą rolę w przypadku marek dotychczas kojarzonych głównie z większym i cięższym transportem. Przykładem jest polityka PEKAES. Kolejny pomysł tego operatora logistycznego to rozwój usług na trasie Francja-Polska.

Po zmianach w systemie dostaw, PEKAES od połowy roku zapewnia szybką dostawę przesyłek z Francji. Chodzi o paczki z terminali, które zlokalizowane są w Paryżu, Strasburgu i Lyonie. PEKAES dokonał zmian w harmonogramie linii drobnicowych. Międzynarodowe przesyłki z Francji dostarczane będą szybciej. – To efekt regularnie rosnącego wolumenu dostaw do Francji – mówi Marek Tkaczyk, dyrektor sieci międzynarodowej PEKAES.
Co zmiany oznaczają dla klientów? Dzięki wprowadzeniu nowych połączeń czas dostawy przesyłek jest skrócony. Usługi drobnicowe pomiędzy Polską, a Francją odbywają się teraz w ramach trzech bezpośrednich połączeń w tygodniu – dotyczy to eksportu. W przypadku importu liczba została zwiększona aż do czterech. Firma planuje stopniowo rozszerzać częstotliwość. Plan docelowy to funkcjonowanie w oparciu o codzienne dostawy przesyłek i usługi drobnicowe rozwinięte do maksimum.

Usługi drobnicowe – rozwój to efekt handlu

Zmiany, jakie wprowadza PEKAES to efekt wzrostu zainteresowania tym kierunkiem. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, wymiana handlowa między Polską a Francją stopniowo rośnie. Sprzyja temu m.in. sfera e-commerce i coraz większe zaangażowanie polskich podmiotów w aktywną sprzedaż na Zachodzie. Co należy do najczęściej dystrybuowanych produktów? Do Polski sprowadza się głównie materiały klasy premium – np. z branży spożywczej. W odwrotnym kierunku polskie firmy wysyłają opakowania czy zamienniki do urządzeń.

Kolejny krok po Ukrainie

Zmiana polityki PEKAES wobec Francji to kolejny dowód na coraz większe otwarcie operatora na zagranicę. Wcześniej firma powiększyła sieć połączeń na Ukrainę. PEKAES przy obsłudze zagranicznej wspomaga się rozbudowaną siecią firm partnerskich. Dzięki nim zwiększa częstotliwość linii. Szczególny nacisk kładzie na przewozy na trasie Polska-Niemcy. Obsługuje ją w oparciu o aż trzy codzienne linie transportowe.
W sumie PEKAES w Polsce dysponuje 19 oddziałami, trzema terminalami kolejowymi oraz sześcioma magazynami logistycznymi. Obsługę przesyłek kurierskich i wszystkie procesy logistyczne obsługuje w sumie ponad 1,2 tys. pracowników.