UPS wykorzystuje paliwa alternatywne


UPS - paliwa alternatywne
UPS - paliwa alternatywne

Firma UPS posiada specjalną flotę liczącą ponad 7200 pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi, jest to tzw. „Laboratorium na Kołach”.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy UPS zwiększyło swoje zaangażowanie dotyczące wykorzystania paliw alternatywnych. W tym czasie firma wyznaczyła sobie również związany z tym cel do osiągnięcia. A mianowicie do końca 2017 roku chciała uzbierać 1 miliard mil (ok. 1,6 mld km) przejechanych pojazdami napędzanymi paliwami alternatywnymi. Już dziś wiadomo, że udało się zrealizować ten cel rok wcześniej. Między innymi takie informacje znajdziemy w corocznym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju.

Paliwa alternatywne takie jak gaz, propan, etanol, biometan, odnawialny olej napędowy oraz energia elektryczna zastępują dzisiaj w firmie UPS ok. 12 procent konwencjonalnego paliwa w postaci oleju napędowego i benzyny używanego przez naziemną flotę. Udało się to osiągnąć zwiększając znacznie w ostatnich latach liczbę pojazdów wykorzystujących paliwa alternatywne oraz zaawansowane technologie. Od 2007 roku zmniejszono emisję dwutlenku węgla o 14,1%.

Alternatywne paliwa mają swoje zalety w zależności od trasy i regionu geograficznego, w którym są one stosowane. Dzięki akcji “Laboratorium na Kołach” UPS może określić, które rozwiązania sprawdzają się najlepiej w danej sytuacji. I tak, rowery sprawdzają się na obszarach mocno zurbanizowanych. W Londynie, Amsterdamie, Rotterdamie i Hamburgu firma dysponuje ponad setką pojazdów dostawczych z napędem elektrycznym, a w planach ma zwiększenie tej liczby. Szeroki wybór pojazdów pozwala testować je i dostosować w zależności od warunków.

Nowe wyzwania i zwiększająca się liczba odbiorców, zmusza firmy kurierskie do inwestycji i upowszechniania innowacyjnych rozwiązań na rynku.

Źródło: UPS