UPS buduje centrum dystrybucyjne w Atlancie


UPS
UPS

Firma UPS ogłosiła dzisiaj plany zainwestowania ponad 400 milionów dolarów w budowę nowego hubu w zachodniej części Atlanty w stanie Georgia. Powstający obiekt będzie trzecim co do wielkości centrum dystrybucyjnym tej firmy kurierskiej w USA.

Budowa rozpocznie się już w tym miesiącu. Budynek powstaje na terenie liczącym 341 hektarów przy wsparciu stanu Georgia, miasta Atlanta i hrabstwa Fulton. Oczekuje się, że projekt będzie w pełni zrealizowany do końca 2018 roku. Dzięki inwestycji powstanie 1250 nowych stanowisk pracy.

Inwestycja obejmuje wdrożenie zaawansowanej technologii umożliwiającej jak największą automatyzację procesów, co ma wpłynąć na zwiększenie wydajności centrum dystrybucyjnego. Nowy obiekt będzie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do sortowania, przetwarzania i przechwytywania danych. UPS nie tylko zbiera dane o statusie przesyłki i umożliwia dzięki temu swoim klientom ich śledzenie. Dodatkowo, uzyskane informacje, w razie złych warunków atmosferycznych lub innych nieplanowanych zdarzeń, umożliwiają szybką zmianę trasy i w konsekwencji zwiększają szanse dotarcie przesyłki na czas.

Nowy obiekt będzie w stanie przyjąć ponad 100 000 paczek na godzinę. Specjalne urządzenia sortujące przechwycą informacje z etykiet adresowych, by przesyłki jak najszybciej dotarły na miejsce. W trasę wyruszą 280 pojazdy realizujące dostawy i odbiory, które później zostaną rozładowane w nowowpowstajacym obiekcie. Na miejscu będzie działało także Centrum Obsługi Klienta UPS. Obiekt będzie posiadał m.in. miejsce do tankowania gazu ziemnego dla pojazdów dostawczych.

Od wielu lat firma UPS ma swoją siedzibę w Atlancie. W stanie Georgia UPS zatrudnia ponad 14 000 przy dystrybucji paczek, operacjach lotniczych, naziemnych itp. Nowy projekt hubu we wschodnim regionie jest częścią wieloletniego planu inwestycyjnego UPS obejmującego modernizację i rozbudowę globalnej sieci firmy. W planach jest budowa kilku kolejnych obiektów oraz zakup nowych samolotów cargo (czytaj: Firma UPS zamówiła nowe samoloty.
Źródło: UPS