Powstają nowe terminale DHL w Ełku i Łomży


Powstają nowe terminale DHL w Ełku i Łomży
Powstają nowe terminale DHL w Ełku i Łomży

Firma kurierska DHL w tym roku wzbogaci się o nowe terminale. Jeden z nich powstanie w Łomży, a drugi w Ełku. Realizacja budowy dwóch obiektów została zaplanowana w okresie od lipca do listopada 2016 roku.

W Łomży (woj, podlaskie) ponad 60 tys. mieście, terminal będzie zlokalizowany na terenie pomiędzy ul. Spokojną a Żabią, niedaleko centrum i głównej drogi. Wyliczono, że znajdzie tam pracę nawet 40 osób. W budynku o łącznej powierzchni użytkowej 1314,83 m2 i kubaturze 9116,06 m3, udało się zaplanować pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony został na dwie części:

  • przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej 1034,79 m2
  • biurową z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280,04 m2.

Identyczny terminal jak w Łomży powstanie równocześnie około 100 km dalej, w Ełku (w województwie warmińsko-mazurskim) przy ul. Żelaznej. Będzie posiadał taką samą powierzchnię oraz podział jak ten w Łomży. Czyli znajdzie się tam zarówno część przeładunkowa jak i biurowa. Oba miasta posiadają podobną liczbę ludności, dlatego DHL zdecydowało się na bliźniacze inwestycje.

Znana w Polsce i na świecie firma kurierska DHL Express rocznie dostarcza do Polski ponad 28 mln przesyłek. Jej oddziały mieszczą się w 51 polskich miastach. Wszystko wskazuje na to, że rynek przesyłek kurierskich będzie się rozwijał, rośnie współpraca z państwami położonymi na wschodzie, nie maleje popularność e-commerce. To wszystko sprawiło, że firma DHL zdecydowała się postawić terminale w północno-wschodniej Polsce. Ma to przynieść przede wszystkim wymierne korzyści klientom firmy.