InPost planuje otworzyć kolejne sortownie


InPost planuje otworzyć kolejne sortownie
InPost planuje otworzyć kolejne sortownie

O tym, że InPost prężnie działa może mówić między innymi to, że z Paczkomatów będzie można odbierać listy i paczki z Aliexpress. Kolejne punkty odbioru, które pojawiają się w naszym kraju, to także bardzo dobry dowód na to, że firma może być zadowolona z wyników. Warto zwrócić też uwagę na podsumowanie finansowe 2018 roku, które potwierdza, że firma może być zadowolona. Nie można się więc dziwić, że spółka chce mieć więcej sortowni w 2020 roku.

Ponad 86 milionów przesyłek

Liczbę taką możemy znaleźć w raporcie z 2018 roku, opublikowanym na początku tego roku. 86 mln przesyłek dostarczono zarówno poprzez Paczkomaty, jak i kurierów. To o 52,5% więcej niż w roku 2017. Dostawy do paczkomatów wzrosły o 56,3%. Te realizowane przez kurierów, o 45,5%. W tamtym czasie liczba paczkomatów w Polsce wyniosła około 4500.

Takie ilości przesyłek wymagają dodatkowych powierzchni potrzebnych do sortowania oraz magazynowania paczek i listów. Jak możemy przeczytać na portalu Money.pl InPost podpisał właśnie kolejne umowy z MLP Group, czyli firmą posiadającą w swoim portfolio wiele centrów logistycznych w Polsce, a także poza jej granicami.

Cel InPostu – Wrocław i Gliwice

Dwie główne lokalizacje, które interesują naszego rodzimego operatora logistycznego, to Wrocław oraz Gliwice. InPost wynajmie ponad 8,8 tys. m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Gliwice oraz ponad 8,6 tys. m2 w MLP Wrocław West. Start nowych sortowni planowany jest na II połowę 2020 roku.

W komunikacie opublikowanym przez Rafała Brzoskę przeczytamy. „W całej Polsce mamy już 6 000 Paczkomatów InPost, a obsługiwane wolumeny rosną znacznie powyżej dynamiki wzrostu całego rynku. Dlatego tworzymy rozbudowaną infrastrukturę logistyczną, która umożliwi maksymalne skrócenie czasu dostaw przesyłek do odbiorcy. Szczycimy się tym, że nasze paczki są dostarczane w ponad 98% w terminie D+1. To wysoka poprzeczka nawet dla świetnie zorganizowanych firm kurierskich. Klienci wybierają InPost właśnie dlatego, że dostawy są szybkie i wygodne”.

Dzięki nowej inwestycji w 2020 roku InPost będzie posiadał 10 punktów służących do sortowania przesyłek. Będzie to dotychczasowa, rozbudowana centralna sortownia w parku magazynowym P3 Piotrków. Dwie sortownie w nowych parkach logistycznych 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa. Oraz nowoczesne obiekty w parkach logistycznych MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West.

Dlaczego właśnie MLP Group?

Przede wszystkim z racji powierzchni oraz lokalizacji. Firma już od wielu lat prowadzi na rynku sprzedaż i wynajem magazynów, i współpracuje z największymi polskimi firmami. Jak dodaje dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group Agnieszka Góźdź. “We wrześniu przekazaliśmy pierwszy obiekt o powierzchni 8 800 m2 w parku logistycznym MLP Poznań West. Teraz rozszerzyliśmy naszą współpracę o kolejne, bardzo dogodne lokalizacje, w których najemca zamierza zorganizować nowe centrum dystrybucyjne. Łącznie w 2020 r. dostarczymy ok. 25 tys. m2 powierzchni. Podobnie jak w Poznaniu, także w Gliwicach i we Wrocławiu obiekty zostaną wyposażone w powierzchnie typu cross-dock, dedykowane m.in. do sprawnego przeładunku, kompletowania i obsługi przesyłek kurierskich. Rozbudowana sieć parków logistycznych należących do MLP Group daje naszym partnerom znakomitą okazję, by organizować swoją działalność we wszystkich kluczowych regionach kraju”

Kolejne zmiany

InPost planuje otworzyć kolejne sortownie, a Rafał Brzoska nie ukrywa, że cały czas stawia na rozwój InPostu. Dzięki temu korzyści odnosi nie tylko firma, ale także rynek i klienci. Wzrost konkurencji w logistyce oznacza obniżkę cen lub wzrost jakości samych usług.