Wiadomości z USA. UPS planuje otworzyć nowe centrum dystrybucji w Austin


Wiadomości z USA. UPS planuje otworzyć nowe centrum dystrybucji w Austin
Wiadomości z USA. UPS planuje otworzyć nowe centrum dystrybucji w Austin

Przedsięwzięcie wygląda na ogromne i ma na celu usprawnić oraz rozszerzyć system odbiorów i dostawy wokół Austin (stan Teksas w USA). Firma UPS ogłosiła budowę nowego zakładu dystrybucji, który ma zostać wyposażony w zautomatyzowany system sortowania oraz pomieścić około 300 pojazdów dostawczych.

Wszystko to by zintegrować sieci dostaw UPS w centralnym Teksasie i obsłużyć rosnącą liczbę klientów oraz zaspokoić ich zapotrzebowanie na usługi kurierskie. UPS zainwestuje ponad $ 70 milionów dolarów w ten projekt. Centrum ma znajdować się w mieście Round Rock mieszczącym się w południowej części Stanów Zjednoczonych w stanie Teksas.

W nowym budynku zostanie wykorzystany zautomatyzowany systemy sortowania, tak, aby zoptymalizować cały proces. Po rozpakowaniu przesyłek z kontenerów i przetransportowaniu ich na taśmociągach, przesyłki są sortowane np. oddzielnie te o nietypowych, dużych gabarytach lub ciężkie. W specjalnym tunelu tzw. inteligentne etykiety są dekodowane i przechwytuje się z nich informacje m.in. o adresach. W ten sposób system zapewnia szybszą wysyłkę do odbiorcy.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy UPS, nowy obiekt w Round Rock przede wszystkim zapewni dodatkową obsługę odbiorów i dostaw do klientów w aglomeracji Austin, aby mogli oni skupić się na rozwoju swojej działalności. Powierzchnia budynku wyniesie około 225 000 stóp kwadratowych (20903,18 m²) i powstanie na 50 akrach ziemi (20,23 ha). W 2014 roku, firma UPS ogłosiła również otwarcie dwóch nowych obiektów dystrybucyjnych w rejonie Dallas-Fort Worth oraz rozszerzenie dystrybucji i sortowni w San Antonio na początku tego miesiąca. Oczekuje się, że budynek w Round Rock zostanie otwarty pod koniec 2018 r.

Firma UPS podkreśla, że koncentruje się na pomocy klientom w rozwiązywaniu ich problemów logistycznych, nie tylko w USA, ale na całym świecie. W Europie największa sortowania przesyłek firmy UPS, znajdujące się na lotnisku w Kolonii.

Źródło: UPS