Transport kurierski do różnych krajów – ile czasu zajmuje? Aktualizacja 13.01.2022


Transport kurierski do różnych krajów
Transport kurierski do różnych krajów

Współczesna globalizacja sprawia, że możemy zamawiać i wysyłać produkty z całego świata, a kurier doręczy i wyśle nam przesyłkę stosunkowo szybko. Jednak czas oczekiwania na zamówienie może być inny dla różnych państw. Zapewne nieraz zastanawiałeś się, jak długo trwa transport kurierski do różnych krajów. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile czasu zajmuje taka usługa?

Transport kurierski do różnych krajów zależy od wielu czynników. Przesyłka, którą wysyłasz do krajów Unii Europejskiej idzie krócej niż np. do państw leżących w Afryce. Zlecenie jest też dłuższe, gdy wymaga odprawy celnej czy dodatkowych dokumentów i formalności.

Skąd wiemy ile trwa transport kurierski do różnych krajów?

Dane, które poniżej prezentujemy dotyczą przesyłek, które wysyłamy z Polski. Usługa ta dotyczy praktycznie całego świata. Przesyłki możesz wysyłać zarówno do Niemiec czy Hiszpanii jak i Angoli czy Bahrajnu. Optymalizacja transportu i globalizacja kolejnych usług sprawiła, że proces dostarczenia przesyłki do wybranego przez Ciebie odbiorcy nie powinny trwać dłużej niż kilka dni.

Skąd czerpiemy informacje jak długo trwa bieg przesyłki wysłanej z Polski? Opieramy je na naszym systemie, który analizuje dane trackingowe. Dzięki temu znamy średni czas drogi przesyłek z różnych krajów – nawet tych najmniej popularnych jak Arabia Saudyjska czy Mongolia. Pamiętaj, że są to przybliżone statystyki, które mogą zmienić się pod wpływem różnych czynników. Najczęściej jednak maksymalny czas podawany przez nasz system pokrywa się z chwilą, gdy przesyłka na pewno dostanie się do rąk odbiorcy.

Żeby sprawdzić czas oczekiwania na finalizację usługi, pobraliśmy z serwisu najświeższe dane od 12.11.2021 do 12.01.2022. Dzięki temu możemy z dużą precyzją wskazać okres, jaki zabierze kurierowi dostarczenie przesyłki do osoby zagranicą.

Jaki jest orientacyjny czas dostawy przesyłki zagranicę?

Spójrzmy na czas dostawy przesyłek do krajów Unii Europejskiej. Nie powinien on przekraczać 5 dni. W przypadku Niemiec, zamówienie dociera do odbiorcy już nawet w czasie 2 dni (dotyczy wschodnich landów tego kraju). Ludzie mieszkający w bardziej odległej Hiszpanii muszą poczekać na przesyłkę około 5 dni. Natomiast wyłączone są usługi na terenie Wysp Kanaryjskich czy Melilli.

Średni czas doręczenia przesyłki do krajów Unii Europejskiej
Średni czas doręczenia przesyłki UPS do krajów Unii Europejskiej [dni] (stan na dzień 13.01.2022)
Zwykle czas oczekiwania na przesyłkę z Polski w krajach Europy wynosi do 5 dni roboczych. Bardzo często zdarza się jednak, że już w dwa dni robocze usługa będzie zrealizowana. A jak to wygląda w bardziej odległych zakątkach świata?

Nie tylko kraje europejskie!

Interesującym kierunkiem z pewnością będzie Wielka Brytania. Chaos związany z wyjściem Królestwa Brytyjskiego z Unii Europejskiej wpłynął na czas dostarczenia przesyłek. Jeszcze do niedawna klienci mogli liczyć na to, że ich zlecenie będzie zrealizowane w przeciągu 3-4 dni. Dziś czas ten wydłużył się z powodu odpraw celnych i procesów biurokratycznych. W zależności od kuriera wynosi średnio 5 dni.

Współczesne usługi kurierskie otwierają również możliwości na kraje dalekiego świata – w tym te leżące w Australii, Azji czy Afryce. Ile czasu minie, zanim nadana w Polsce paczka trafi np. do Chin czy Nowej Zelandii?

Czas dostarczenia przesyłki do Państwa Środka to maksymalnie około 10 dni roboczych. W przypadku Nowej Zelandii usługa może się nieznacznie wydłużyć. Pamiętaj też, że nie każdy kurier świadczy usługę dostarczenia paczek do wymienionych wyżej krajów.

Jeżeli chodzi o Afrykę, to tu przesyłka będzie podróżować również kilka dni roboczych. Dla przykładu – wysłana z Polski paczka do Tanzanii może iść około 6 dni roboczych (jednak zdarza się, że jest to szybciej). Wszystko zależy też od trwania procedur kontrolnych i celno-skarbowych.

Średni czas doręczenia przesyłki do krajów spoza Unii Europejskiej
Średni czas doręczenia przesyłki UPS do krajów spoza Unii Europejskiej [dni] (stan na dzień 13.01.2022)
Przeczytaj również: VAT 0% NA PRZESYŁKI DO USA I INNYCH KRAJÓW SPOZA UE – CO WARTO WIEDZIEĆ?

Kurierzy zmieniają swoje usługi na lepsze

Transport kurierski do różnych krajów z Polski jest coraz bardziej efektywny. Jak widać po danych, które zaprezentowaliśmy – przesyłki do nawet najbardziej odległych zakątków świata idą nie więcej niż 10 dni roboczych. To korzystnie wpływa na wszechstronność usługi i zbliża obywateli wszystkich krajów. Nie musisz już bać się, że wysyłana do rodziny w USA przesyłka będzie szła kilka tygodni.

Przyspieszenie prac wynika z tego, że firmy kurierskie mocno optymalizują trasy przewozu i szukają najszybszych rozwiązań. Co więcej, efektywniejsze są też odprawy celne (co widzimy po przesyłkach do Wielkiej Brytanii). W ten sposób okres przeprowadzenia zlecenia zmniejsza się do niezbędnego minimum wynikającego z czasu przewozu, bez opóźnień proceduralnych.