Paczka do Union Island


Paczka do Union Island

Union Island to wyspa należąca do państw Saint Vincent i Grenadyny. Leży na Morzu Karaibskim. Językiem urzędowym jest tu angielski, ale w powszechnym użyciu jest również francuski i niemiecki.

Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, aby paczka do Union Island została doręczona w wyznaczonym terminie. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie KurJerzy.pl. Kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i doręczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadawać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Aby dostarczyć paczkę na Union Island należy skorzystać z usług UPS. Cennik znajduje się poniżej:

Paczka zagraniczna UPS Paczka zagraniczna GLS
WAGA [kg] CENA [PLN]
KOPERTA do 1 143,10 176,01
PACZKA do 5 417,25 513,22
do 10 571,51 702,96
do 20 780,35 959,83
do 30 967,34 1189,83


Kod pocztowy

Union Island nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?

Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich m.in. u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl na https://www.kurjerzy.pl/informacje/przedmioty_zabronione. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski na Union Island najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Union Island.