Czym jest Paczka48 od Poczty Polskiej?


Paczka 48
Paczka 48

Paczka48, intrygująco brzmiąca w dobie dodawanej wszędzie liczby “24” nowa usługa Poczty Polskiej zaprzecza powszechnej tezie, że narodowy operator nie zapewnia oferty równie interesującej jak prywatne firmy kurierskie.

System, na którym opiera się Paczka48 warto rozważyć m.in. w przypadku sklepów internetowych. Wpisuje się też w potrzeby detalicznych nadawców, którzy oczekują dostawy przesyłki przez firmę o wieloletniej tradycji. 

Paczka 48 łączy bowiem wszystko co doceniają klienci:

  • pewną markę operatora kurierskiego
  • gwarantowany czas dostarczenia przesyłki
  • atrakcyjny cennik dostawy do odbiorcy. 

Efekt to rosnąca popularność usługi świadczonej przez Pocztę Polską. Warto rozważyć tę opcję, choć należy porównać Paczkę 48 z innymi propozycjami firm kurierskich. 

Paczka48 – co to jest?

Rozwiązanie, które zapewnia Poczta polega na dowozie przesyłki w dwóch opcjach:

  • do końcowego adresata – np. mieszkania, domu lub biura
  • określonego punktu, gdzie można paczkę odebrać samodzielnie. 

W ramach Paczki 48 firma kurierska gwarantuje dostarczenie przesyłki w ciągu dwóch dni roboczych od dnia nadania. To szczególnie ważne np. w branży e-commerce, gdzie czas dostawy przesyłki i pewność jej dowozu w określonym terminie odgrywa szczególną rolę. 

Paczka 48 – odbiór w punkcie

Poczta Polska, wprowadzając opcję Paczka48 wpisuje się w dzisiejsze trendy logistyczne. Odbiorca nie zakłada jedynie dostarczenia przesyłki do własnej nieruchomości czy miejsca pracy. Chce mieć pełną kontrolę i np. wskazać wygodny punkt odbioru, który wpisuje się w jego trasę powrotu do domu. 

Paczka 48 umożliwia to tuż po informacji – dostarczanej przez SMS i e-mailem – że przesyłka czeka na odbiorcę. Sieć lokalizacji, w których możliwy jest odbiór Paczki 48 obejmuje już ponad 12 tys. miejsc ustalonych zwykle w ważnych ciągach komunikacyjnych oraz o dogodnych dojazdach samochodowych. To m.in. placówki pocztowe, ale również sklepy Żabki i Biedronki, stacje paliw Orlen czy punkty RUCH. 

Odbiór w punkcie nie wiążę się z żadnymi ograniczeniami dotyczącymi np. formuły przesyłki. Dotyczy to popularnej opcji za pobraniem. Jest ona dostępna zarówno w przypadku dostarczenia przesyłki kurierskiej bezpośrednio do odbiorcy jak i wysłanej w ramach Paczka 48. Paczka dostarczana do punktu odbioru wydawana może być na takich samych zasadach jak typowe przesyłki pocztowe. 

Kluczowe w kontekście Paczki 48 są prawidłowe wymiary opakowania. Niezależnie od tego, w jaki sposób ma zostać odebrana, Poczta Polska precyzyjnie określa jej sumę wymiarów. Oblicza się ją na podstawie trzech wymiarów – to:

  • długość paczki
  • szerokość paczki
  • wysokość paczki. 

Suma nie może przekraczać wartości 250 cm. Daje to duże możliwości dostosowania przesyłki – np. przekazania kurierowi opakowania długiego, ale wąskiego. Masa przesyłki nie powinna być większa niż 20 kg. W efekcie Poczta Polska może zapewnić sprawną dostawę praktycznego całego przeciętnego asortymentu sklepów internetowych. 

Warto zwrócić uwagę na możliwość przesyłek niestandardowych. Są one droższe, ale i pozwalają na poszerzenie opcji – suma wymiarów nie powinna wtedy przekraczać 300 cm, a najdłuższy wymiar nie być większy niż 150 cm. 

Przesyłki dostarczane przez Pocztę Polską mogą zawierać zarówno towary handlowe jak i dokumenty, żywe rośliny czy elementy kruche – np. szkło. 

Paczka 48 – cennik

Ile kosztuje wysłanie Paczki 48? Poczta Polska uzależnia ceny od wymiarów przesyłki i jej ciężaru. Koszt dostarczenia przesyłki warto zweryfikować z innymi propozycjami – rynek kurierski pod względem zmian kosztów bywa dynamiczny. Szybkie porównanie cen i możliwość zamówienia firmy kurierskiej umożliwia serwis KurJerzy.pl. Umożliwia wskazanie adresu odbioru przesyłki oraz miejsca jej dostarczenia bez umowy oraz nadmiernych formalności – od wyboru po opłatę w trybie online. KurJerzy.pl zapewnia także śledzenie przesyłki – w tym Poczty Polskiej. Analiza aktualnych warunków firm kurierskich pozwala również na wskazanie najszybszej opcji – są firmy, które gwarantują dostarczenie paczki w ciągu jednego dnia roboczego.