Na czym polega nadanie paczki w punkcie firmy kurierskiej?


Nadanie paczki w punkcie firmy
Nadanie paczki w punkcie firmy

Najczęściej to sam kurier przyjeżdża po paczkę, aby zabrać ją w drogę do adresata. Zdarza się jednak, że samemu zawozimy ją do siedziby firmy. Jakie są tego powody? Jak wygląda nadanie paczki w punkcie firmy kurierskiej?

Najprostszym sposobem na wysłanie przesyłki jest nadanie jej w Internecie. To prosta procedura, która umożliwia szybkie wydrukowanie etykiety i oczekiwanie na odbiór paczki w domu. Może się jednak zdarzyć, że nadanie paczki w punkcie firmy kurierskiej będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. To rzadkość (Internet jest wygodniejszy), jednak i takie sytuacje są.

Dlaczego możesz skorzystać z usługi jaką jest nadanie paczki w punkcie firmy kurierskiej?

Otóż głównym powodem, który motywuje klientów do skorzystania z usługi jaką jest nadanie paczki w punkcie firmy kurierskiej to chęć natychmiastowego przesłania danego towaru. W przypadku zamówienia nadania przez Internet, musimy oczekiwać na kuriera w domu. W przypadku, gdy nie mamy na to czasu, decydujemy się na zawiezienie przesyłki do siedziby firmy i nadanie jej z tego miejsca. Niekiedy takie nadanie jest też nieznacznie tańsze od opcji z odbiorem osobistym przez pracownika danej firmy.

Skoro wiemy już jakie mogą być powody nadawania przesyłek w punkcie, to sprawdźmy w jaki sposób odbywa się takie nadanie? Czy musimy mieć przy sobie konkretne dokumenty i formularze czy wystarczy sama paczka?

Jak nadać paczkę w punkcie kurierskim?

Pamiętajmy, że wielu kurierów umożliwia nadanie przesyłki przez Internet i zawiezienie jej samodzielnie do punktu firmy. To opcja pośrednia, która umożliwi nam wygodne i szybkie rozpoczęcie procedury wysłania paczki, przy jednoczesnym uniknięciu oczekiwania na kuriera.

Jeżeli nie mamy dostępu do komputera lub drukarki, cały proces nadania możemy rozpocząć na miejscu – w siedzibie firmy, co wiąże się często z pewnymi ograniczeniami. Zwróćmy uwagę na maksymalne obciążenie przesyłki (w niektórych punktach to 31 kilogramów, w innych 21) czy wymiary (np. 120x60x60cm lub najdłuższy bok 97 centymetrów). To znacznie zmniejsza możliwości sprawnego nadania paczki.

Niezależnie od wszystkiego, pamiętajmy o dokładnym zapakowaniu towaru, zabezpieczeniu go przed uszkodzeniem i ewentualnym oznaczeniu „ostrożnie” lub „góra dół”. Tak przygotowaną przesyłkę musimy zabrać do punktu kurierskiego. Co ważne, nie każda firma kurierska daje możliwość nadania przesyłki w punkcie – warto mieć to na uwadze.

Najczęściej w punktach można nadawać towary nieprzekraczające 20 kilogramów albo koperty z dokumentami. To alternatywa dla pocztowych przesyłek. Mimo to, klienci coraz rzadziej korzystają z opcji nadawania przesyłek bezpośrednio w punktach firm kurierskich. Stawiają na wygodniejsze rozwiązanie, jakim jest przygotowanie wszystkiego w domu lub w biurze, w oczekiwaniu na danego kuriera.

Przypominamy przy okazji, że zarówno paczkę nadaną u kuriera jak i tą przez Internet obowiązuje pełen regulamin firm kurierskich, niezależnie od sposobu dowiezienia przesyłki.