Ile czasu kurier ma na doręczenie paczki?


Ile czasu ma kurier
Ile czasu ma kurier

Nadając przesyłkę kurierską oczekujesz, że ta zostanie doręczona do adresata bardzo szybko. Najlepiej, żeby kurier dostarczył paczkę następnego dnia. Jednak firmy kurierskie (chociaż starają się działać jak najszybciej) mają określony czas na dostarczenie przesyłek. Ile czasu może trwać usługa doręczenia paczki? Podpowiadamy.

Czas na dostarczenie przesyłki jest ściśle określony w regulaminie danej firmy kurierskiej, jednak najczęściej pracownicy dostarczą paczkę pod wskazany adres wcześniej. To, ile czasu kurier ma na doręczenie przesyłki jest jednak zabezpieczeniem, na wypadek istotnych trudności przy wykonaniu usługi.

Ile czasu ma kurier, na doręczenie paczki krajowej?

Najczęściej firmy kurierskie zastrzegają, że przesyłka zostanie dostarczona do obiorcy w czasie od dwóch do trzech dni roboczych. Co ważne, w przypadku nieprzewidzianych sytuacji i dużych trudności czas ten może zostać przedłużony. To jednak tylko teoria. W praktyce przesyłki kurierskie dostarczane są następnego dnia roboczego, po odbiorze.

Każda firma kurierska chce skutecznie i szybko wypełnić swoje zobowiązania. Z tego względu wiele przesyłek doręczanych jest błyskawicznie, nawet w czasie świąt. Gwarancję dostarczenia paczki w ciągu 24 godzin ma między innymi kurier UPS.

Pamiętaj, że niedopełnienie obowiązku dostarczenia paczki w przeciągu 3 dni roboczych jest incydentalne. Nadając przesyłkę masz więc pewność, że ta szybko dotrze do określonego odbiorcy.

Czy przesyłka zagraniczna idzie dłużej?

Przesyłki zagraniczne również nie podróżują długo. Ile czasu kurier ma na doręczenie paczki zaadresowanej do odbiorcy poza Polską? Wiele zależy od wybranego przez Ciebie kraju. Najczęściej kurierzy zastrzegają, że czas dostarczenia zagranicznej paczki nie będzie dłuższy niż od trzech do pięciu dni roboczych.

W praktyce usługa również działa dużo szybciej. Jeżeli nadasz przesyłkę np. do wschodniej części Niemiec, to możesz spodziewać się, że dotrze do odbiorcy już w przeciągu dwóch dni roboczych. Oczywiście, jest to zależne także od okresu wykonywania usługi. W czasie świąt czas dostawy może się wydłużyć – miej to na uwadze!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jaki jest czas doręczenia przesyłek dla poszczególnych krajów?

O której kurier może dostarczyć przesyłkę?

Skoro wiesz już jak długo odbiorca może czekać na przesyłkę i ile czasu kurier ma na doręczenie paczki, czas sprawdzić w jakich godzinach możesz spodziewać się pracownika firmy kurierskiej. Otóż najczęściej kurierzy doręczają paczki między godziną 8:00 i 18:00. Odbiór przesyłek to godziny między 7:00 i 17:00. Niekiedy zdarza się, że kurierzy pracują także po godzinie 18:00, nawet do 20:00 (np. w czasie większego ruchu).

Pracownicy starają się dostarczać przesyłki również tak, aby odbiorcy byli w domu lub w firmie. Paczki dla przedsiębiorstw dowożone są więc często do godziny 14:00, a te dla klientów indywidualnych – popołudniu. W ten sposób kurier zwiększa szansę na to, że potencjalny odbiorca będzie na miejscu i odbierze paczkę.