Bagaż Wizzair – jak zmniejszyć koszt przewozu?


Bagaż Wizzair
Bagaż Wizzair

Wizzair to popularne, tanie linie lotnicze, które obsługują rocznie miliony pasażerów. Są bardzo popularne wśród podróżnych, ze względu na niską cenę biletów w wariancie podstawowym. Za dodatkowe usługi, takie jak przewiezienie bagażu w luku trzeba już sporo dopłacić. Jak obniżyć kwotę za bagaż Wizzair? Podpowiadamy!

Bagaż Wizzair ma dwie formy. Pierwsza, to bagaż podręczny, który zabierzemy ze sobą na sam pokład samolotu. Z kolei druga, bardziej obszerna forma dotyczy między innymi dużych walizek czy pozostałych artykułów. Właśnie ten drugi bagaż wymaga od pasażera sporej dopłaty.

Czym jest bagaż Wizzair w formie podręcznej i rejsowej?

Podręczny bagaż Wizzair ma określone wymiary. Nie może on przekraczać 40x30x20 centymetrów. Pracownicy mogą poprosić pasażera o kontrolę rozmiaru bagażu podręcznego, jeżeli jego wielkość na oko budzi wątpliwości. Co w przypadku, gdy nasz bagaż będzie przekraczał rozmiary? Zostanie on zabrany na pokład samolotu, ale konieczna stanie się dodatkowa opłata.

Bagaż rejsowy to z kolei zewnętrzna usługa, która nie jest zawarta w podstawowych pakietach biletowych. Cena usługi przewozu bagażu rejsowego różni się w zależności od wagi przedmiotów, które chcemy transportować, miejsca docelowego oraz okresu – w sezonie kwoty wzrastają!

Spójrzmy więc na przykłady – 10-kilogramowy bagaż rejsowy poza sezonem letnim kosztuje od ‎4,50 € do ‎59,00 €. W sezonie jego cena wzrasta do nawet 71,50 €. Z kolei najdroższy, 32-kilogramowy ładunek może kosztować od 29,50 € do nawet ‎119,50 €. Czy opłaca się więc przewozić dodatkową walizkę w sposób standardowy? Nie zawsze. Poznajmy więc możliwości obniżenia kwoty przewiezienia bagażu!

Postaw na kuriera!

Niektórzy korzystający z tanich linii lotniczych ograniczają znacznie zabierany bagaż. Możemy więc zmieścić się w formie podręcznej. W przypadku dłuższych albo dalekich wyjazdów może to być niemożliwe. Jest parę sposobów, które pozwalają obniżyć stawkę na przewóz bagażu Wizzair w formie rejsowej.

Pierwsza kwestia dotyczy nadania bagażu. Ten najlepiej nadać przez stronę linii lotniczych i tam go odprawić. W ten sposób ograniczamy formalności, ryzyko braku miejsca w luku i kwotę za transport. Im szybciej nadamy bagaż, tym lepiej. Z kolei pamiętajmy też o ważeniu walizek. Za każdy przekroczony kilogram przewoźnik naliczy dodatkową opłatę w kwocie 11 euro! Możemy również skorzystać z wielu programów rabatowych czy lojalnościowych, które daje przewoźnik.

Natomiast świetną opcją będzie również nadanie bagażu… kurierem! Za pomocą usługi nadania kuriera na naszej stronie, wyślemy walizkę o określonych przez nas rozmiarach. Dla przykładu: podróż dużej walizki o wymiarach 29x52x77cm i wadze 20 kilogramów do Włoch będzie w Wizzair kosztowała w sezonie letnim około 250-350 złotych. Kurier GLS (dostępny w naszej ofercie) przetransportuje taką samą przesyłkę za niecałe 116 złotych. To alternatywny i szybki sposób przesyłania bagażu, z którego korzysta coraz więcej turystów. Najlepiej będzie, jeżeli nadamy przesyłkę na adres hotelu i uprzedzimy, że kurier może ją tam dostarczyć (jeżeli jeszcze nie będzie nas na miejscu).

Jak widać – nie ma potrzeby przepłacania za bagaż Wizzair. Wystarczy, że zastosujemy się do kilku zasad i np. zamówimy wcześniej kuriera. To sposób na tańsze i mniej stresujące wakacje, bo kurier odbierze naszą walizkę w domu i dostarczy bezpośrednio do hotelu!