Zwrot towarów do sklepu Shein – w jaki sposób go zrealizować?


Zwrot towarów do sklepu Shein

Shein to jeden z najpopularniejszych i najmodniejszych aktualnie internetowych sklepów odzieżowych. Choć życzymy Ci, aby zakupy tam były udane, to niekiedy mogą wymagać zmian lub zwrotów. W jaki sposób zrealizować zwrot towarów do sklepu Shein? Zobacz nasz poradnik krok po roku.


Pamiętaj, że zwrot towarów do sklepu Shein możesz dokonać wyłącznie drogą kurierską lub pocztową. Nie ma możliwości oddania zakupów do stacjonarnych punktów, bo sieć ich po prostu nie ma.

Jak rozpocząć proces zwrotu towarów do sklepu Shein?

Przede wszystkim zwróć uwagę na czas zwrotu towarów. Jeżeli nie kupiłeś ich na firmę, to masz ustawowy czas, w którym sklep musi przyjąć zwrot zakupów. To najczęściej minimum 14 dni, choć zdarza się, że okres ten będzie – głównie ze względów na politykę prywatną danej firmy – wydłużony.

W przypadku Shein okres zwrotu towarów, który firma podaje na swojej stronie internetowej to 30 dni. Masz więc dużo czasu, aby sprawdzić np. czy rozmiar ubrań jest zgodny z Twoim zapotrzebowaniem, a w przypadku ewentualnych niezgodności – zwrócić go z powrotem i odzyskać zapłacone za niego środki.

Jeżeli zdecydujesz się zwrócić towar, musisz go odpowiednio zapakować. Najlepiej użyj do tego opakowania, w którym zakupy do Ciebie dotarły. Dzięki temu możesz zaoszczędzić i dodatkowo – zadbasz o środowisko.

Zwrot towarów do sklepu Shein – krok po kroku

Skoro decydujesz się na zwrot towarów do sklepu Shein, możesz zacząć proces oddawania zakupów. Posłuży Ci do tego formularz zwrotu na stronie samego sklepu oraz formularz zamówienia kuriera KurJerzy.pl, który automatycznie będzie uzupełniał dane magazynu zwrotnego.

Shein podaje w jaki sposób wygenerować pełen adres zwrotu.

  1. Zaloguj się na swoje konto w sklepie Shein
  2. Wybierz przycisk „Rozpocznij zwrot” na dole strony
  3. Znajdź towar, który chcesz zwrócić i uzupełnij wszystkie rubryki
  4. Wybierz metodę zwrotu. My polecamy zwrot przesyłki kurierem. Przesyłka szybciej trafi do nadawcy. Zaoszczędzisz też czas i pieniądze.
  5. Otrzymasz dane do zwrotu towaru, a także formularz, który powinien znajdować się w środku.

Co dalej? Po wszystkim przejdź do naszego systemu i zamów kuriera na swój adres, który odbierze od Ciebie zakupy. W międzyczasie (jak już wspomnieliśmy) dokładnie zapakuj przesyłkę oraz naklej na nią etykietę. Kurier dostarczy paczkę do magazynu sklepu Shein w niedługim czasie i rozpocznie się procedura zwrotu pieniędzy na Twoje konto.

Tak przygotowaną przesyłkę należy zwrócić na adres:

Worldtech Logistics Poland
Osiedle Przemysłowe 16
69-100 Słubice

Jak już wspomnieliśmy wyżej, formularz zamówienia usługi kurierskiej Shein jest przez nas przygotowany i możesz z niego skorzystać w dogodnym dla Ciebie czasie. Kurier odbierze przesyłkę z dowolnego miejsca – z domu, pracy lub z innego, dogodnego dla Ciebie miejsca.

Ile czasu będziesz oczekiwać na środki?

Po odesłaniu przesyłki możesz oczekiwać na zwrot pieniędzy od sklepu Shein. Jak długo przyjdzie Ci czekać na środki? Otóż sklep podaje, że zwróci kwotę zakupu w ciągu 5 dni od momentu otrzymania towarów oraz sprawdzenia czy wszystko jest zgodne z zamówieniem. Pamiętaj, że sklep nie zwróci Ci środków za wysyłkę, a więc najlepiej wybrać stosunkowo niedrogą wysyłkę zwrotną kurierem.

Jak widzisz – zwrot zakupionych na Shein rzeczy jest dość prosty. Wymaga spełnienia kilku prostych kroków. Jeżeli chcesz zwrócić towary do innych sklepów to zobacz nasze poradniki – między innymi Bonprix czy Komputronik.