Vinted – sprzedawaj i wysyłaj przez Paczkomat!


Vinted
Vinted

Jak skutecznie i korzystnie sprzedawać ubrania? Vinted – ta aplikacja ci w tym pomoże. Dziś możesz opróżnić już szafę z nieużywanych i zalegających ciuchów. To proste i szybkie rozwiązanie, które pozwoli ci podreperować domowy budżet, pozbywając się zbędnych rzeczy!

Dlaczego właśnie Vinted? Ubrania możesz sprzedać ekspresowo, masz dużą bazę potencjalnych klientów i… nic nie musisz płacić. Same korzyści w jednej aplikacji!

Czym jest Vinted?

Vinted to aplikacja dostępna na większość współczesnych smartfonów. Platforma pozwala na szybką, prostą i oszczędną sprzedaż, ale też zakup ubrań. Z Vinted korzysta już około 25 milionów użytkowników na całym świecie, sprzedając dziennie kilkanaście tysięcy sztuk ciuchów. Na Vinted znajdziesz setki różnych marek, czy typów ubrań – od butów, przez letnie bluzki i suknie, po zimowe płaszcze. Vinted zaufały również znane osoby ze świata mody czy blogerki.

Obsługa aplikacji jest wyjątkowo prosta. Wystarczy, że zainstalujesz ją w swoim smartfonie. Następnie zrób zdjęcia sprzedawanego ubrania, opisz je dokładnie, podaj cenę i czekaj na chętną osobę.

Jak przygotować paczkę z Vinted do wysyłki?

Gdy już sprzedaż swoje ubrania, musisz ją wysłać do Klienta. Najpierw zapakuj sprzedane rzeczy. Zrób to dokładnie i szczelnie. Przesyłkę możesz zamknąć w kartonie lub opakowaniu foliowym. Pamiętaj, żeby nic nie wystawało z obszaru przesyłki i sprawdź, jak solidne jest zamknięcie. Co ważne, użyj rozmiaru opakowania adekwatnego do zawartości. Wysyłanie szalika w wielkiej paczce po butach zimowych nie jest dobrze widziane.

Jeżeli sprzedajesz rzeczy delikatne lub kruche – dobrze je zabezpiecz. Wykorzystaj do tego stare gazety, watę i folię bąbelkową. Ważne, żeby krawędź zapakowanego elementu nie dotykała krawędzi opakowania. To uchroni paczkę przed ewentualnymi uszkodzeniami i zniszczeniami. Uważaj też na zabezpieczenie przed brudem czy wilgocią, bo czynniki te mogą być bardzo destrukcyjne dla wysyłanego przez ciebie ubrania.

Na koniec zamów kuriera, wydrukuj etykietę i naklej ją na paczkę. Nie zaklejaj kodu kreskowego taśmą. Staraj się umieścić ją na płaskiej powierzchni. Pamiętaj, żeby etykietę nakleić tak, żeby nie oderwała się podczas transportu. Umożliwiamy ci bardzo łatwe wygenerowanie etykiety do przesyłek na Vinted. Kupujący opłaca przesyłkę, a jedyne co należy do ciebie to zamówienie przesyłki, druk etykiety i umieszczenie jej na paczce. Następnie poczekaj na kuriera lub udaj się do Paczkomatu w celu wysłania sprzedanej rzeczy. W ten sposób błyskawicznie dostarczysz sprzedaną rzecz do swojego Klienta.

Pamiętaj, że wszystko jest w stu procentach darmowe! Przesyłkę powinien opłacić kupujący.

Jak śledzić przesyłkę Vinted?

Śledzenie paczki jest tak łatwe jak sprzedaż ubrania. Wybierając opcję wysyłki przez kuriera, możesz z łatwością spoglądać, w którym miejscu ta się znajduje.

Gdy już zamówisz przesyłkę kurierem, możesz ją cały czas obserwować. Wystarczy, że skorzystasz z możliwości naszego serwisu. Dzięki temu dowiesz się w którym miejscu znajduje się aktualnie przesyłka i kiedy powinna dojść do Twojego Klienta.

Wysyłka z Vinted wprost do Paczkomatu!

Jak wysyłka sprzedanych ubrań przez InPost, z wykorzystaniem Paczkomatu, to bardzo szybka i wygodna forma sprzedaży. To Ty decydujesz, w którym momencie chcesz oddać paczkę. Możesz to zrobić na spacerze z psem czy przed zakupami. Wybierzesz sobie najbliższy i najwygodniejszy Paczkomat, a kurier odbierze sprzedane ubranie i dostarczy je do wskazanego przez twojego Klienta punktu. Godnym uwagi jest fakt, że Paczkomat to skrytka pocztowa, z której możesz korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak wysłać paczkę przez Paczkomat? Najpierw twój Klient opłaci wysyłkę. Następnie pobierz etykietę do Paczkomatu InPost wygenerowaną przez nasz serwis i naklej ją na opakowanie (zgodnie z zasadami, które opisywaliśmy we wcześniejszym akapicie). Na koniec idź do najbliższego Paczkomatu i nadaj przesyłkę, skanując kod lub wpisując jej numer. Przede wszystkim pamiętaj, że przesyłka paczkomatowa jest ubezpieczona! Możesz ją później śledzić zarówno przez kurjerzy.pl, jak i korzystając ze specjalnej aplikacji InPostu.