Przesyłki kurierskie – jak wysłać rower?


Przesyłki kurierskie - jak wysłać rower
Przesyłki kurierskie - jak wysłać rower

Przesyłki kurierskie niezależnie od zawartości, zawsze powinny być dobrze i bezpiecznie zapakowane.

Tym razem przyjrzymy się bliżej sposobowi przygotowania roweru do wysyłki.

rower1

1. Jak większość przesyłek, także rower powinien być zapakowany w karton, najłatwiejszym sposobem będzie zwrócenie się do sklepu rowerowego o opakowanie, jeśli tylko mamy taką możliwość. Aby zmniejszyć w łatwy sposób wymiary naszego roweru, należy odkręcić przednie koło, obniżyć siodełko do poziomu ramy, złożyć pedały, kierownice przekręcić do osi ramy, w ten sposób zmniejszymy wymiary roweru, który bez problemu powinien zmieścić się do kartonu. Jednak zanim umieścimy nasz rower w kartonie, wcześniej powinniśmy zabezpieczyć go folią bąbelkową (pianką, styropianem). Ostre i wystające elementy dobrze jest ochronić dodatkową warstwą tektury.

rower2

rower3

2. Tak zabezpieczony rower możemy umieścić w kartonie. Wolne przestrzenie uzupełniamy wypełniaczem (styropianem, gazetami itp.), by rower się nie przemieszczał i miał dodatkową warstwę ochronną. Należy pamiętać, że karton w który pakujemy rower nie może być w żaden sposób zniszczony, porwany, zabrudzony, czy oklejony starymi etykietami i kodami kreskowymi.

rower4

3. Teraz pozostaje tylko okleić krawędzie kartonu taśmą, należy zastosować przynajmniej 3 warstwy.

rower5

4. Przesyłka może być także wzmocniona folią strecz lub taśmami zabezpieczającymi. Przeczytaj więcej na temat przesyłki niestandardowej: Przesyłki kurierskie standardowe i niestandardowe – jak je rozróżnić?

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami pakowania innych przedmiotów:
https://www.kurjerzy.pl/informacje/zasady_pakowania