Przesyłki kurierskie standardowe i niestandardowe – jak je rozróżnić?


Przesyłki kurierskie standardowe i niestandardowe
Przesyłki kurierskie standardowe i niestandardowe

Wiele firm kurierskich zazwyczaj dzieli przesyłki kurierskie na standardowe i niestandardowe, ale tak naprawdę czym one się różnią z punktu widzenia klienta?

Jednym z najważniejszych elementów jaki pomoże nam je rozróżnić jest sposób zapakowania. Jeśli nasza przesyłka zapakowana jest w karton o regularnych kształtach (prostopadłościan) bez jakichkolwiek oznaczeń „ostrożnie” czy „góra” to mamy do czynienia z przesyłką standardową. Natomiast już samo owinięcie przesyłki folią strecz lub umieszczenie naklejki „ostrożnie” powoduje, że przesyłka dla firm kurierskich staje się niestandardowa. Pytanie jakie najczęściej się pojawia: „Dlaczego mamy więcej płacić skoro to tylko folia, która umacnia sposób zapakowania?” W sortowniach firm kurierskich przesyłka owinięta folią nie zsuwa się samodzielnie z maszyn sortujących i kurierzy muszą sortować je ręcznie na każdym etapie transportu. Stąd też dodatkowa obsługa wymaga dodatkowej opłaty. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku oznaczeń „ostrożnie” czy „góra”, kiedy kurierzy, czy magazynierzy ręcznie sortują przesyłki kurierskie.

Przewagą naszego serwisu nad firmą kurierską jest fakt, iż dysponujemy produktami wielu partnerów, którzy oferują różne ceny przesyłek niestandardowych. Dodatkowym atutem naszej firmy jest profesjonalna pomoc naszych konsultantów. Kontaktując się z nami pytamy Klientów o sposób zapakowania przesyłki i doradzamy jaki produkt wybrać lub jak poprawnie zapakować przesyłki kurierskie, aby uniknąć dodatkowych kosztów.