Przesyłki kurierskie – jak wysłać kurierem wózek dziecięcy?


Wózek dziecięcy
Wózek dziecięcy

Jednym z często przesyłanych przedmiotów za pośrednictwem kuriera jest wózek dziecięcy.

Ze względy na wystające i ostre elementy oraz nietypowy kształt jego pakowanie może przysporzyć nieco problemów. Poniżej znajdują się opisy kilku sposobów pakowania. Najpierw jednak skupimy się na przygotowaniu wózka do transportu.

Przygotowanie wózka

Jeśli wysyłamy wózek używany powinniśmy najpierw umyć m.in. takie elementy jak koła, by wózek był czysty i suchy. Następnie składamy go, aby zajmował jak najmniej miejsca. Zdejmujmy delikatne elementy, co pozwoli nam zabezpieczyć je przed uszkodzeniem podczas transportu. Wszelkie odstające części odkręcamy, by w ten sposób zmniejszyć wymiary wózka, a co za tym idzie gabaryty przesyłki oraz jej koszt. Wszystkie usunięte w ten sposób detale wkładamy do osobnego worka lub mniejszego kartonu i umieszczamy wewnątrz przesyłki.

Karton o regularnym kształcie

Pierwszy sposób pakowania wymaga kartonu o regularnym kształcie, w którym zmieścimy nasz wcześniej przygotowany wózek. Należy pamiętać, by karton nie był zniszczony, porwany, zabrudzony, czy oklejony starymi etykietami i kodami kreskowymi. Po umieszczeniu w nim przedmiotu, wolne przestrzenie wypełniamy np. styropianowymi kulkami, folią bąbelkową, papierami lub gazetami, w ten sposób wózek nie będzie się przemieszczał wewnątrz kartonu. Na koniec zaklejamy go taśmą, stosując kilka warstw. Wybierając karton o regularnym kształcie nie zapłacimy dodatkowych kosztów za przesyłkę niestandardową.

Z pomocą foli strecz

Gdy nie udało nam się znaleźć kartonu idealnie pasującego do wysyłanego przedmiotu, musimy zastosować inny sposób. Przygotowany do transportu wózek najpierw dokładnie obkładamy tekturą (np. kilkoma rozłożonymi kartonami), zabezpieczając go z każdej strony. Następnie owijamy dużą ilością foli strecz. Sama folia nie jest opakowaniem do transportu kurierskiego, dlatego konieczne jest najpierw zabezpieczenie przedmiotu tekturą. Jednak stosując folię na zewnątrz musimy liczyć się z opłatą za przesyłkę niestandardową (więcej na ten temat przeczytasz na: Przesyłki kurierskie standardowe i niestandardowe – jak je rozróżnić?).