Nadanie palety – pomocne wskazówki


Nadanie palety – pomocne wskazówki
Nadanie palety – pomocne wskazówki

Chciałbyś nadać przesyłkę paletową i zastanawiasz się w jaki sposób to zrobić? Masz dużo pytań odnośnie zapakowania i samego transportu? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na większość pytań z jakimi na co dzień zgłaszają się do nas klienci.

Wycena

Najczęstszym pytaniem, co zrozumiałe, są koszty transportu. Przesyłkę paletową oferujemy tylko na terenie kraju. Na ostateczną cenę składają się: parametry przesyłki (wymiary oraz waga), wartość, kody pocztowe nadawcy i odbiorcy oraz ewentualne dodatkowe usługi. Deklarując wymiary zawsze należy podawać wysokość oraz wagę wraz z paletą, nie tylko samego przedmiotu.

Wymiary

Przewoźnicy klasyfikują palety jako standardowe – czyli o podstawie 120×80 cm i niestandardowe czyli każdy inny wymiar mniejszy od europalety. Za naszym pośrednictwem nie ma możliwości nadania większej palety niż 120×80 cm. Palety niestandardowe obsługiwane są wyłącznie przez firmę DHL, ich ceny są wyższe niż ceny przesyłek standardowych. Aby przesyłka została przyjęta do transportu nic nie może wystawać poza obręb palety, kurierzy zwracają na to szczególną uwagę.

Ważna informacja – przesyłkę należy dokładnie zmierzyć. Nawet odebrana przez kuriera przesyłka paletowa jest weryfikowana ponownie w magazynie przewoźnika. Jeżeli faktyczne parametry przesyłki paletowej będą różnić się od tych zadeklarowanych na liście przewozowym, przewoźnik może nałożyć dopłaty z tytułu przekroczenia wymiarów.

Różnice między ofertami przewoźników

Usługi paletowe
Lista usług dedykowanych przesyłce paletowej. *Wybierając usługę pobrania COD nie ma możliwości podjazdu kuriera z etykietą.

 

Firma DHL do odbioru palety kieruje dedykowany samochód. Firma UPS natomiast zaleca nadanie w systemie „burta – burta”, nie każdy oddział dysponuje samochodem z windą.
Różnica w przyjmowanej wadze ze względu na firmę kurierską:
– Ambro Express do 200 kg
– UPS do 1000 kg
– DHL do 2500 kg

Różnica w przyjmowanej wysokości przesyłki paletowej ze względu na firmę kurierską:
– Ambro Express 180 cm
– UPS 200 cm
– DHL to 210 cm

Zawartość

Cała lista przedmiotów, które kwalifikują się jako nadanie na palecie znajduje się w zakładce Kontakt – Najczęściej zadawane pytania: Przesyłki paletowe – co wysyłamy na palecie?.
Prosimy również o sprawdzenie listy przedmiotów zabronionych do transportu.

Czas transportu

Przesyłki paletowe nie są objęte gwarancją doręczenia. Niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że paleta zostanie doręczona na drugi dzień roboczy. Na szczęście z reguły transport nie przekracza 3 dni roboczych. Należy pamiętać, że zdarzają się sytuacje, w których może dojść do opóźnień, np. przez uwarunkowania danego oddziału, specyfikę danej przesyłki paletowej itp.

Informacja jak prawidłowo zabezpieczyć towar znajduje się w artykułach na naszym blogu: Jakie towary wysłać na paletach? oraz Jak wysłać kurierem telewizor?