Kiedy kurier odbiera paczki? Sprawdzamy.


Kiedy kurier odbiera paczki
Kiedy kurier odbiera paczki

Zamówiłeś usługę kurierską, ale boisz się, że przewoźnik nie zastanie cię w domu, albo w pracy? Chciałbyś wiedzieć, kiedy kurier odbierze od ciebie przesyłkę? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, kiedy kurier odbiera paczki.

Na początku musimy zaznaczyć, że godziny i terminy odbioru przesyłek są orientacyjne. Wiele zależy od takich zmiennych jak korki na ulicach, obłożenie pracy lub sezon (odbiór paczek opóźnia czas Świąt Bożonarodzeniowych lub okres urlopowy). Nigdy nie masz, więc pewności, że kurier odbierze od ciebie przesyłkę o danej godzinie.

Dzięki naszej analizie możesz jednak w przybliżeniu określić moment przyjazdu kuriera i być w tym czasie we wskazanym w formularzu odbioru miejscu.

UPS – kiedy kurier odbiera paczki?

UPS to jedna z największych firm kurierskich na świecie. Kiedy jej pracownicy przyjadą po zamówioną przesyłkę? Kurier UPS odbiera najczęściej paczki jeszcze tego samego dnia, lub na następny dzień roboczy. Godziny odbioru przesyłki w przypadku tej firmy zależą oczywiście od wskazanego przez ciebie miejsca (możesz je sprawdzić w dostępnych statystykach odbioru).

Pamiętaj, że UPS umożliwia opcję wyboru konkretnego dnia, w którym orientacyjnie przyjedzie do ciebie kurier. Niekiedy możesz skorzystać również z odbioru twojej przesyłki w sobotę.

Kurier DHL – kiedy może odebrać paczkę?

DHL ma bardziej rygorystyczne zasady odbioru paczki. Kurierzy tej firmy przyjeżdżają wyłącznie w dni robocze, od poniedziałku do piątku. Jeżeli chodzi o zaplanowane godziny, to tu pracownicy działają między godziną 8:00 i 18:00.

W przypadku DHL również masz możliwość ustalenia konkretnego dnia przyjazdu kuriera, jednak może być to wyłącznie jeden z dni roboczych. Jeżeli tego nie zrobisz, to standardowo kurier przyjedzie po paczkę następnego dnia.

Kiedy kurier InPost odbierze przesyłkę?

W jakich dniach po przesyłkę może przyjechać kurier firmy InPost? Najczęściej między poniedziałkiem i piątkiem, w godzinach między 10:00 i 17:00. Taka opcja obowiązuje przy standardowej procedurze odbioru paczek. Najczęściej kurier przyjedzie następnego dnia po przekazaniu zlecenia, chyba, że poprosisz o inny dzień przyjazdu.

InPost ma jednak również opcję odbioru przesyłki w sobotę. Taka możliwość wiąże się najczęściej z dodatkową opłatą. W sobotę kurierzy odbierają również paczki z paczkomatów, ale nie jest to wiążąca reguła.

Co z odbiorem przez GLS i RUCH?

Spójrzmy jeszcze na kurierów z firm GLS i Ruch. Jeżeli chodzi o holenderską firmę, to kurierzy odbierają paczki między godziną 10:00 i 17:00 w dni robocze (między poniedziałkiem i piątkiem). Kurier GLS pojawia się następnego dnia – po przekazaniu zlecenia. Firma zastrzega, że nie ma możliwości ustalenia godzin przyjazdu kuriera. Nie ma też możliwości zamówienia przyjazdu w sobotę.

W przypadku firmy RUCH sprawa wygląda trochę inaczej, bo samemu możesz dostarczyć przesyłkę do punktu odbioru, między godziną 6:00, a 20:00 (najczęściej siedem dni w tygodniu). Z danych firmy wynika, że pracownicy przyjeżdżają po nie do godziny 12:00, ale od poniedziałku do soboty.