Jakie są akcesoria niezbędne do pakowania przesyłek i kartonów?


Akcesoria niezbędne do pakowania przesyłek
Akcesoria niezbędne do pakowania przesyłek

Zapakowanie różnego rodzaju przesyłek wiąże się z koniecznością zastosowania różnego rodzaju przedmiotów takich jak taśmy, zszywacze, folie i podobne. W tym tekście pokażemy Ci akcesoria niezbędne do pakowania przesyłek i kartonów, ich typy oraz zastosowanie. Pamiętaj, że dla każda przesyłka może wymagać innych akcesoriów!

Akcesoria niezbędne do pakowania przesyłek i kartonów znajdziemy w różnych sklepach – w tym w marketach budowlanych, a niekiedy też hipermarketach. Jeżeli potrzebujemy sporej ilości materiałów, to polecamy kontakt bezpośrednio z producentem, aby zamówić akcesoria po cenach hurtowych.

Taśmy – poradnik wykorzystania

Na rynku dostępnych jest wiele różnych taśm. Wyróżnia się je na podstawie kolorów oraz wytrzymałości. Jeżeli chodzi o kolory, to znajdziemy taśmy przezroczyste, białe, czarne oraz te w kolorze brązowym, przypominające opakowanie. Brązowe taśmy występują jeszcze w wersjach papierowych.

Klasyfikacja podziału na wytrzymałość zaczyna się od najtańszych taśm akrylowych, jednak ich jakość wystarczy zaledwie do niewielkich, lekkich przesyłek. W przypadku dużo cięższych towarów zaklejenie takimi taśmami może spowodować rozerwanie się opakowania. Do zastosowania profesjonalnego polecamy taśmy z kauczukiem syntetycznym oraz te z kauczukiem naturalnym. Są bardziej wytrzymałe i rozciągliwe. Co więcej, wytrzymują nawet skrajne temperatury – te poniżej zera i te powyżej 30 stopni.

ZOBACZ TEŻ: Zbiorcza etykieta i wydruk na drukarce termicznej – zobacz nowe funkcje serwisu!

Akcesoria niezbędne do pakowania przesyłek i kartonów to nie tylko taśmy!

Jednak nie tylko taśmy służą do skutecznego pakowania przesyłek i kartonów. Przydają się też między innymi dyspensery. To urządzenia, które pozwalają na proste dozowanie odpowiedniej długości kawałka taśmy, a następnie skutecznie je przerywają. Służą do tego charakterystyczne ząbki. Dyspenser na pewno sprawi, że szybciej zapakujesz przesyłkę, bez walki z problematyczną taśmą. Co więcej, jeżeli pozostawisz taśmę w dyspenserze, to przy kolejnym pakowaniu z łatwością znajdziesz jej początek.

Zainwestuj tez w rękaw folii powietrznej, która pozwoli łatwo zabezpieczyć znajdujący się w przesyłce przedmiot. Możesz też zakupić specjalne wypełniacze styropianowe, które przyjmują na siebie siłę ewentualnych upadków przesyłki. Akcesoria niezbędne do pakowania przesyłek i kartonów to również folie stretch. Te służą do dokładnego zabezpieczenia kartonu lub całego przedmiotu przed otarciami, zarysowaniem lub otwarciem. Folie łatwo kurczą się pod wpływem temperatury i są wytrzymałe. Na rynku znajdziesz zarówno przezroczyste jak i czarne wersje stretchu.

Jak widzisz, profesjonalne przygotowanie przesyłek wymaga szeregu akcesoriów i narzędzi. Warto jednak w nie zainwestować, by transportowany przedmiot zawsze dotarł do odbiorcy bez uszkodzeń.