Zbiorcza etykieta i wydruk na drukarce termicznej – poznaj nowe funkcje serwisu!


Zbiorcza etykieta
Zbiorcza etykieta

Zapotrzebowanie na usługi kurierskie rośnie, a co za tym idzie każdy poszukuje ułatwień w zamówieniu kolejnych przesyłek. W naszym serwisie wdrożyliśmy dwie funkcje, które powinny pomóc Ci w przygotowaniu paczek do odbioru przez kuriera. To zbiorcza etykieta i możliwość wygenerowania etykiety do drukarki termicznej.

Powyższe funkcje bardzo ułatwią zamówienie kuriera, szczególnie, kiedy masz więcej niż jedną paczkę. Pamiętaj, że zarówno zbiorcza etykieta jak i wydruk na drukarce termicznej dostępny jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Załóż więc u nas konto i ciesz się nowymi możliwościami serwisu!

Zbiorcza etykieta – łatwiejsze generowanie!

Pierwszą, nową usługą jaką wprowadziliśmy jest zbiorcza etykieta. Co to takiego? Opcja ta pozwoli Ci wygenerować etykietę, która ma wyłącznie stronę pierwszą i raport zbiorczy, zamiast dotychczasowej opcji z kopią na paczkę i kopią dla nadawcy. Dzięki temu dużo łatwiej wydrukujesz duże ilości etykiet na przesyłki. Opcja ta przyda się osobom, które często korzystają z usług kurierskich i dziennie wysyłają sporo przesyłek.

Ustawienia formularza

A co, jeżeli w koszyku znajdą się przesyłki dla różnych przewoźników? Z tym system również sobie poradzi. Wygeneruje zbiorcze etykiety dla każdego z kolejnych kurierów. W raporcie dostaniesz natomiast zbiorczą informację dla każdego przewoźnika. Ta opcja to ogromna oszczędność czasu i pracy dla Ciebie (a także ograniczenie papieru i tuszu w drukarce), natomiast kurierowi pozwala odebrać przesyłkę po złożeniu tylko jednego podpisu – pod listą wszystkich odebranych przesyłek.

Jak wygenerować zbiorczą etykietę? Najpierw zaloguj się do serwisu i zaznacz odpowiednią opcję w panelu użytkownika. Reszta odbędzie się automatycznie po opłaceniu zamówień.

Wydrukuj etykietę na drukarce termicznej!

Druga funkcja jest również niezwykle efektywna i pozwoli Ci oszczędzić mnóstwo czasu. To generowanie specjalnej etykiety, dedykowanej dla drukarek termicznych. Choć zdecydowanie najlepsze efekty uzyskasz stosując profesjonalne urządzenie termiczne, to możesz również wydrukować etykietę na papierze samoprzylepnym – stosując zwykłą drukarkę. Wybór należy do Ciebie.

Jak działa ta funkcja? System wygeneruje Ci etykietę w pliku pdf, do wydrukowania w termicznej drukarce lub na papierze samoprzylepnym. Jej wielkość jest ustandaryzowana i nie musisz nic zmieniać. Etykieta ma 150x100mm (czyli niecały rozmiar A6), a co za tym idzie powinna zmieścić się na zdecydowanej większości paczek.

W jaki sposób możesz skorzystać z tej funkcji? Podobnie jak w przypadku etykiety zbiorczej, wystarczy że zaznaczysz odpowiednią opcję w panelu użytkownika. Przy włączonej opcji system generuje etykietę dla drukarki termicznej, oraz jeśli jest taka potrzeba standardowe dokumenty eksportowe, w normalnym formacie A4 do wydruku na zwykłej drukarce.

Opcja ta przyspieszy naklejanie etykiet i oznaczanie przesyłek, co niekiedy jest problemem (np. przy braku taśmy klejącej lub specjalnych koszulek “kangurek”). Sprawdzi się również przy większej liczbie zamówień.

Idealne opcje dla nadawców hurtowych

Powyższe opcje, a także możliwość importu wielu przesyłek do serwisu KurJerzy.pl, co również umożliwiliśmy jest bardzo sprawnym rozwiązaniem problemu przy nadawaniu sporej liczby przesyłek. Dedykowanym odbiorcą tych funkcjonalności jest hurtowy nadawca, wysyłający nawet kilkadziesiąt (i więcej) przesyłek dziennie.

Działanie z naszym serwisem przyspieszy też proces nadawania i wysyłania przesyłek, usprawni pracę kuriera (ten złoży tylko jeden podpis na dokumentach przewozowych), co z kolei umożliwi Ci zwiększenie obrotu i swoich mocy przerobowych. W ten prosty sposób możesz liczyć na większe zyski, przy zmaksymalizowaniu oszczędności czasu i zainwestowanych środków.

Na koniec rada – pamiętaj, żeby powiązać obydwie opcje, które umożliwia nasz system. Tylko w ten sposób w pełni wykorzystasz ich potencjał.