Jak zwrócić towar w born2be?


Born2be zwroty
Born2be zwroty

W sklepie Born2be zwroty mogą być łatwe i przyjemne. To popularny sklep internetowy z odzieżą i obuwiem. Częste promocje i przeceny sprawiają, że wielu internautów chętnie robi zakupy w tym miejscu. Czasami jednak zdarzy się tak, że zmuszeni jesteśmy oddać produkt, który nie pasuje lub nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Możemy to zrobić bez większych problemów, ponieważ sklep maksymalnie uprościł procedurę reklamacyjną. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zwrócić lub reklamować towar w Born2be.

Born2be zwroty – podstawowe informacje

W sklepie born2be.pl na zwrot, czyli odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży mamy aż 30 dni. To duży ukłon w stronę kupujących, bowiem ustawowo termin ten to jedynie 14 dni. Dzięki temu mamy dwa razy więcej czasu na przymierzenie produktu, sprawdzenie, czy faktycznie on pasuje i będziemy z niego zadowoleni. Ważne jest, by pamiętać o tym, że jeśli kupiliśmy kilka produktów podczas jednego zamówienia, a chcemy oddać tylko część z nich, to musimy wysłać je w jednej przesyłce. Wspomnimy o tym jeszcze później.

Odstąpienie od umowy w Born2be wymaga formy pisemnej. Odpowiedni formularz znajdziemy w paczce z przesyłką, jest on też dołączony do wiadomości e-mail, która informuje nas o wysłaniu zamówienia. Formularz jest prosty do wypełnienia i warto w nim podać podwód zwrotu (chociaż nie jest to konieczne). Dzięki temu sklep weryfikuje, czy ten sam powód powtarza się przy danym produkcie, co może być znakiem, że z partą towaru jest coś nie tak.

Potrzebujesz dokonać zwrotu do sklepu internetowego? Zamów kuriera!

Wypełniony formularz zwrotu należy włożyć do paczki, wraz ze zwracanymi produktami. Sklep sugeruje, aby towary były włożone do ich oryginalnych opakowań, czyli buty do pudełka, ubrania do foliowych worków. W jednej paczce można wysłać kilka towarów, jednak trzeba pamiętać, by do każdego dołączyć oddzielny formularz Born2be zwroty.

Zwroty Born2be – jak przygotować przesyłkę?

Paczkę należy zabezpieczyć i odpowiednio zapakować, by produkty nie uległy uszkodzeniu podczas dostawy. O tym, jak dobrze pakować różne towary przeczytasz na naszym blogu w zakładce “Sposoby pakowania“.

Ta przygotowany towar należy wysłać na adres:

born2be.pl – Centrum Logistyczne
Aleja Krakowska 140A
05-552 Marysin

Uwaga: Wypełniając poniższy formularz, możesz zamówić kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę i dostarczy ją do magazynu Born2be. Cała procedura jest bardzo prosta i nie wymaga podpisywania żadnej umowy.

Uwaga 2: Przesyłki wysłane za pobraniem oraz te, które zostaną nadane za pośrednictwem Paczkomatów nie będą odbierane! Tak zapis możemy znaleźć w regulaminie sklepu.

Uwaga 3: Jeśli zapomnimy do paczki dołączyć formularz odstąpienia od umowy, to możemy go dosłać drogą mailową na adres e-mail: info@born2be.pl

Jak zwrócić towar w Born2be – co dalej?

Po odesłaniu towaru pieniądze zostaną zwrócone nam w terminie do 14 dni kalendarzowych, liczonych od momentu odebrania przesyłki w magazynie. Sklep informuje o zatwierdzeniu zwrotu towaru i należności. Robi to poprzez wiadomości SMS oraz e-mail. Dodatkowo zwrot zostaje dokonany w ten sam sposób, w jaki otrzymaliśmy płatność za zamówienie. Jeśli wybraliśmy płatność przy odbiorze, to pieniądze zostaną wpłacone na konto wskazane na formularzu odstąpienia od umowy.

Uwaga: Jeśli chcemy wymienić towar w Born2be, na przykład na większy rozmiar. To musimy po prostu zwrócić produkt i zamówić nowy. W międzyczasie powinny do nas trafić środki za zwrot poprzedniego zamówienia.

Reklamacja towaru w Born2be

Jeśli zakupione w sklepie produkty okażą się wadliwe (wada ukryta), to możemy oddać je na podstawie reklamacji. W tym celu musimy wysłać zdjęcia wadliwego produktu oraz opis wady na adres info@born2be.pl. Musimy też podać też numer zamówienia. Gdy otrzymamy informację z biura obsługi klienta, możemy podjąć dalsze działania. Instrukcję przekaże nam BOK poprzez wiadomość e-mail.

Na rozpatrzenie reklamacji czeka się maksymalnie 14 dni kalendarzowych od dnia doręczenia paczki na magazyn. Jeśli reklamacja zostanie odrzucona, sklep odsyła towar, wraz z uzasadnieniem odrzucenia.