Jak wysłać prezent walentynkowy firmą kurierską?


Prezent walentynkowy
Prezent walentynkowy

Prezent na walentynki to coś więcej niż przedmiot. To raczej symbol, którego doręczenie w przypadku związków na odległość trzeba idealnie zaplanować na 14 lutego. Firmy kurierskie przyznają, że właśnie w okolicach połowy lutego jest coraz więcej doręczeń. I – wbrew temu co mogłoby się wydawać – nie chodzi wcale o przesyłki kurierskie z miasta do miasta.
Choć oczywiście zamówienie kuriera jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy para akurat w tym czasie jest daleko od siebie, doręczenia mają też inny wymiar. Zaskakujący prezent na walentynki doręczony do pracy? Imponujący bukiet kwiatów niespodziewanie przyniesiony do domu? A może pierścionek skryty w wielkim pudle przyniesionym przez kuriera jako paczka firmowa? Wszystko to sprawia, że Walentynki wykraczają poza schemat. Stąd częste zamówienia usług kurierskich właśnie w okolicach 12 i 13 lutego – tak, by doręczenie odbyło się idealnie w dzień zakochanych.
Ograniczanie się do samego telefonu czy do nieromantycznego formatu jakim są SMS-y czy życzenia na komunikatorze to zdecydowanie za mało. Pudełko czekoladek, wielkoformatowe zdjęcie w ramie, a może butelka wina w starannie dobranym opakowaniu zabezpieczającym na czas dostawy kurierskiej – każdy taki prezent będzie akcentem podkreślającym wyjątkowość tego dnia.

Jak wysłać prezent na Walentynki?

Internet sprawia, że wybór kuriera – wraz z innymi formalnościami – można sprowadzić wyłącznie do sieci. Porównywarka cen usług kurierskich pozwala oszacować, jaka będzie cena dostawy przesyłki – również nietypowej – zawierającej prezent na Walentynki. Uzupełnienie salda płatności pozwala na szybką płatność, a wskazanie terminu i miejsca odbioru oraz doręczenia realizowane jest online. W efekcie cały wybór firmy kurierskiej i zamówienie usługi zajmuje kilka minut. Co ważne: firmy kurierskie zapewniają możliwości wysyłki coraz większych – i nietypowych – wymiarów paczek. W efekcie granicą wyobraźni walentynkowej okazuje się być tylko wyobraźnia.

Walentynkowy kurier – kiedy warto go zamówić?

Prezent na Walentynki bezwzględnie musi być doręczony 14 lutego. Przedwczesna lub spóźniona dostawa niweczy zaplanowany efekt. Stąd warto:

  • z wyprzedzeniem przygotować przesyłkę do wysłania
  • wcześnie – np. 12 lutego – zamówić usługę kurierską
  • zaznaczyć, że czas doręczenia ma przypadać na 14 lutego.

Przesyłki trafiające do sortowni są analizowane m.in. pod kątem uwag specjalnych ze strony klientów. Warto oznaczyć to, by przesyłka została przekazana odbiorcy właśnie jako prezent na Walentynki z konkretną datą wręczenia.

Wyślij prezent walentynkowy kurierem

W przypadku związków na odległość wysyłka prezentu na Walentynki firmą kurierską okazuje się naturalnym rozwiązaniem. Warto w tym przypadku korzystać m.in. z możliwości, jakie daje śledzenie przesyłek – dzięki temu nadawca ma pełną kontrolę nad tym, gdzie aktualnie znajduje się paczka. Moment odbioru to również idealny pretekst do wykonania telefonu – np. kilka minut po odbiorze przesyłki.
Warto pamiętać o jeszcze jednym: zamów kuriera zwracając uwagę m.in. na markę firmy i jej doświadczenie – to sprawi, że prezent walentynkowy będzie doręczony na czas i zgodnie z planem.